Naujienos

Jūrų muziejuje – nemokamas apsilankymas ir galimybė pamatyti užkulisius (programa)

Jau tapo tradicija, kad Lietuvos jūrų muziejuje savaitė prieš Tarptautinę Muziejų dieną tampa išskirtine renginių gausa ir įvairove.

Pagrindiniai renginiai vyks gegužės 18-ąją, šeštadienį, o geras startas duodamas jau šiandien. Jūrų muziejus pažymi Tarptautinę jūros kiaulės dieną ir kviečia susipažinti su šiuo mažai dar kam žinomu Baltijos jūros žinduoliu.

Tarptautinę Muziejų dieną pamatysime tai, kas nematoma

Gegužės 18-ąją, Tarptautinė Muziejų dieną nuo 11 iki 15 val. rengiami edukaciniai pasivaikščiojimai ekspozicijose ir jų užkulisiuose „Ką muziejus dirba visą dieną?“. Šios ekskursijos atskleis muziejininkų darbo kasdienybę ir muziejaus užkulisius, kurių nemato lankytojai. Ekskursijos bus teatralizuotos, jas parengti padėjo režisierius Darius Rabašauskas. Lankytojai kviečiami rinktis į ekskursiją muziejaus kieme, prie ąžuoliuko. Per dieną bus surengti šeši pusantros valandos trunkantys pasivaikščiojimai. Grupės formuojamos nedidelės – iki 15 žmonių. Jos apsilankys šaltajame ir šiltajame akvariumo karantinuose, kuriuose gyvena žuvys iki kol jos patenka į ekspoziciją, techninėse patalpose, kur pamatys, kaip parengiamas vanduo akvariumams, edukacinėje klasėje, istorinėse salėse. Ekskursijas bus teatralizuotos, jas ves edukatoriai ir muziejaus specialistai.

Muziejų naktį gaudysime gražiausius foto kadrus!

Gegužės 18 d. Lietuvos jūrų muziejus pradeda švęsti savo jubiliejų ir kviečia į išskirtinį vakarą. Atidarysime parodą „Mus jungia jūra“, išmoksime fotografijos paslapčių ir skambant romantiško atlikėjo Kazimiero Likšos dainoms fotografuosime, fotografuosime, fotografuosime! Europos muziejų nakties metu rengimas foto maratonas „40-tas muziejaus kadras. Tavo!“ Fotografuoti muziejus kviečia tol, kol bus pagautas gražiausias 40-tas kadras. Miklinsim akį ir ranką! Foto maratone laukiami visi: fotografai-mėgėjai, fotografai-profesionalai, pirmąkart rankose laikantys fotoaparatą ar išmanųjį įrenginį. Nugalėtojai bus apdovanoti muziejaus gimtadienio jūriniais prizais!

Būtina išankstinė registracija. Užpildę registracijos formą, tuo pačiu patvirtinate, kad suteikiate teisę Lietuvos jūrų muziejui naudoti Jūsų nuotraukas viešinimo reikmėms. Registracija

Apšilti maratono dalyviams padės žinomi fotomenininkai Tomas Pabedinskas ir Petras Saulėnas, kurie prieš maratoną dalysis forografijos meno paslaptimis. Geriausio kadro paieškas lydės jauki ir romantiška muzika: 19.15 val. Kazimieras Likša kviečia į akustinį koncertą „Tavo mylimiausia daina“. Jis skambės po atviru dangumi muziejaus kieme.

Muziejų nakties renginys nemokamas.

PROGRAMA

17.30 val. Muziejų nakties lankytojų kėlimasis keltu iš Senosios perkėlos į Smiltynę

18.00 val. muziejaus 40-mečio parodos „Mus jungia jūra!“ atidarymas

18.30–19.00 val. – foto meistriškumo dirbtuvės su parodos autoriais

19.00–20.00 val. – foto maratonas „40-tas muziejaus kadras. Tavo!“

19.15 val. Kazimiero Likšos akustinis koncertas „Tavo mylimiausia daina“

20.00–20.45 val. – foto maratono nugalėtojų atranka ir iškilmingas paskelbimas

21.15 val. – išsikėlimas keltu iš Smiltynės į Klaipėdą

 

Kaip prisijungti prie foto maratono?

  1. Tapti Lietuvos jūrų muziejaus draugu socialinėje “Facebook” paskyroje.
  2. Gegužės 18 d. 17.30 val. kelto reisu iš Senosios perkėlos atvykti į Smiltynę.
  3. Atkeliauti iki Jūrų muziejaus.
  4. 18.30 val. dalyvauti foto meistriškumo dirbtuvėse.
  5. Pagauti patį įspūdingiausią kadrą Jūrų muziejaus ekspozicijoje.
  6. Įkelti vieną kadrą į Lietuvos jūrų muziejaus FB paskyrą į komentarus po foto maratono „40-tas muziejaus kadras. Tavo!“ anonsu.
  7. Prabalsuoti (like) už kitų autorių gražiausius kadrus.
  8. Laukti apdovanojimo ir mėgautis vakaru Jūrų muziejuje.
  9. Išskubėti į keltą 21.15 val. – tiesiai į Laivų paradą.

Parengta pagal pranešimą spaudai

Žymos

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close