Naujienos

Kas įtakoja jūsų seksualinę sveikatą?

Laimingas, sveikas ir pilnavertis gyvenimas – ne tik subalansuota mityba, reikiamas kiekis vandens kiekvieną dieną ir fizinio krūvio palaikymas. Tai nuolatinis rūpinimasis savimi, įskaitant ir savo seksualine sveikata. Gyvename labai įtemptu gyvenimo ritmu ir darosi vis sunkiau sulėtinti tempą bei skirti laiko tiesiog mėgautis gyvenimu. Todėl be galo svarbu yra sveikas seksualinis gyvenimas. Seksualinė sveikata, o kartu ir kokybiškas lytinis gyvenimas yra neatsiejama pilnaverčio gyvenimo dalis. 

Seksualinė sveikata yra bendras terminas, kuris apima socialinę, fizinę ir psichinę gerovę, susijusią su jūsų seksualumu. Seksualinė sveikata apima viską – nuo lytinių organų sveikatos, lytinių santykių sveikatos iki psichinės ir emocinės būsenos, susijusios su seksu. Pastaraisiais metais su seksualine sveikata ir jos gerove susijusios diskusijos, pokalbiai tapo vis dažnesni, o sveikas ir tinkamas lytinis švietimas – labiau aktuali tema.

Kas įtakoja seksualinę sveikatą?

Seksas yra natūralus procesas ir visi turėtumėte sugebėti juo mėgautis. Kadangi seksas susijęs ne tik su fizine, bet ir su emocine bei psichine sveikata, svarbu rūpintis savimi visais aspektais, nes visa tai veikia seksualumą.
Kas tiksliai veikia žmogaus seksualumą?

  1. Mitybos ir fizinio aktyvumo įpročiai. Tinkama mityba yra labai svarbi jūsų fizinei ir psichologinei sveikatai bei padeda jums jaustis pasitikinčiais savimi, taigi, kartu visa tai įtakoja sveiką seksualinį gyvenimą. Taip pat, mankštintis svarbu ne tik todėl, kad tai stiprina kūną, bet ir dėl atsparumo stresinėms situacijoms. Tuo tarpu blogas miego režimas, netinkama mityba, besaikis alkoholio vartojimas ir rūkymas – tai tik keletas dalykų, kurie gali pakenkti jūsų fizinei sveikatai ir neigiamai paveikti jūsų seksualinę savijautą.
  1. Jūsų aplinka. Tam tikru mastu net jūsų socialinis gyvenimas ir aplinka gali turėti įtakos jūsų seksualinei savijautai. Pavyzdžiui, jei susiduriate su patyčiomis ar diskriminacija, bloga darbo aplinka, toksiškais santykiais namuose, galite pastebėti sumažėjusį susidomėjimą seksualiniu gyvenimu. Jei jūsų šeimyninis gyvenimas ir socialinė aplinka bus niūri, bus sunku mėgautis klestinčiu seksualiniu gyvenimu.
  1. Jūsų psichinė sveikata. Turėtų būti savaime suprantama, kad jūsų psichinės sveikatos būklė yra labai svarbus seksualinės sveikatos veiksnys. Pavyzdžiui, jei esate įsitempęs ar nerimaujate, nesvarbu, ar tai susiję su finansiniais reikalais, santykių problemomis, tiesa ta, kad dėl to galite neturėti lytinio potraukio. Tuo tarpu geros psichinės ir emocinės būsenos žmogus yra jautresnis seksui. Taigi, visa tai susiję.
  1. Jūsų seksualinis pasitenkinimas. Galiausiai dar vienas svarbus veiksnys, galintis turėti didelės įtakos jūsų seksualinei sveikatai, yra jūsų seksualinio pasitenkinimo lygis. Yra daug veiksnių, lemiančių seksualinį pasitenkinimą, įskaitant ir tuos, kuriuos jau minėjome. Tačiau seksualiniam pasitenkinimui, taip pat, svarbūs tokie dalykai kaip sekso poreikis, saugumo pojūtis šalia partnerio, laisvė bei galimybė išbandyti naujus dalykus intymiuose santykiuose, žaislų ir priemonių ar pagalbinių priemonių, pavyzdžiui, lubrikantų, naudojimas, kad galėtumėte labiau mėgautis seksu.

Lubrikantai seksualinei sveikatai gerinti

Lubrikantai yra naudojami lytinių santykių metu, kad sumažintų diskomfortą, įveiktų sausumą, padidintų seksualinį malonumą. Lubrikantai ne tik suteikia daugiau komforto sekso metu, bet ir padidina galimybes pasiekti orgazmą. Tai tikriausiai svarbiausia priežastis, kodėl tiek daug žmonių juos pasirenka naudoti. Šiandien rinkoje yra įvairiausių lubrikantų, pritaikytų įvairiausiems poreikiams: silikono, vandens pagrindo lubrikantai, šildantys, šaldantys, aromatizuoti ir kt. lubrikantai.

Svarbu žinoti, kad kai kuriems žmonėms lubrikantai gali sukelti reakcijas, ypač jei oda jautri sudedamosioms dalims, pavyzdžiui, glicerinui, glikolio dariniams arba kvapams.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close