Naujienos

Klaipėdos meras nepritaria pertekliniams alkoholio prekybos ribojimams

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pasisako prieš ateinančiais metais įsigaliosiančius prekybos alkoholiniais gėrimais ribojimus paplūdimiuose bei lauko kavinėse ir palaiko Vilniaus miesto savivaldybės tarybos kreipimąsi į Seimą dėl Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimo.

„Daugelis ateinančiais metais įsigaliosiančių draudimų ir ribojimų yra pertekliniai bei nelogiški ir skaudžiai smogs ne tik Vilniui, bet ir verslui pajūryje, įskaitant Klaipėdą. Manau, kad Seimui turėtų pakakti išminties ir racijos suvokti, kad dėl vienos ar kelių nors ir skaudžių pamokų bausti visus nėra teisinga. Todėl palaikau Vilniaus savivaldybės tarybos siūlymą ir manau, kad turi būti įvertintos ne tik teorinės galimybės, bet ir visas platus spektras aplinkybių, kurios verslui kerta skaudžiu dalgiu“, – sako V. Grubliauskas.

Rezoliuciją dėl perteklinių ribojimų atšaukimo priėmusi sostinės taryba kreipiasi Seimą ir prašo šį rudenį priimti įstatymo pakeitimus nuo 2020 m. sausio 1 d. nedrausti prekiauti alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 22 procentų, kurortuose ir kitose savivaldybių tarybų nustatytose poilsio bei turizmo teritorijose bei paplūdimiuose.

Rezoliucijoje atkreipdamas dėmesys į tai, kad numatomi draudimai neigiamai paveiks sezonines lauko kavines, kurios neturi stacionarios prekybos vietos, taip pat paplūdimio kavines, kai kuriuos viešbučius. Pabrėžiama, kad neproporcinga alkoholio kontrolė daro neigiamą įtaką smulkiam kavinių verslui, mažina verslo susidomėjimą skelbiamais savivaldybių lauko kavinių konkursais, menkina šalies patrauklumą turizmo srityje, tačiau visiškai nesprendžia esminių socialinių problemų, kurios susijusios su besaikiu alkoholio vartojimu buityje.

Priimtoje rezoliucijoje pristatomi Vilniaus universiteto tyrimo apie alkoholinių gėrimų vartojimo įpročius duomenys, kurie rodo, jog girtaujančių asmenų Lietuvoje yra 5 proc. (nuo visų gyventojų skaičiaus) ir šie asmenys išgeria net 35 proc. viso alkoholio kiekio. Dažniausiai šie asmenys alkoholinius gėrimus vartoja namuose, atvirose viešose vietose (parkuose, kiemuose ir pan.), kitaip tariant – buityje. O kavinėse, restoranuose ir baruose alkoholį dažniausiai vartoja proginiai vartotojai, kurių skaičiuojama 50 proc. nuo visų gyventojų. Universiteto mokslininkų tyrimas pagrindžia išvadą, jog girtaujantys daug rečiau alkoholį vartoja baruose ir restoranuose, tai nėra probleminio alkoholio vartojimo vietos.

Parengta pagal pranešimą spaudai

0 0 votes
Article Rating
Žymos
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close