Miestas

Dėl švyturio atvėrimo – kreipimasis į Vyriausybę

Dar vienas žingsnis uosto teritorijoje esančio švyturio atvėrimo link. Klaipėdos miesto savivaldybės taryba išreiškė pritarimą siekiui, kad Burių g. 9 esantis švyturys visuomenei būtų atvertas ištisus metus. Gruodžio 23 d. posėdyje apsispręsta kreiptis į Vyriausybę dėl atvėrimui reikalingų procedūrų organizavimo. Švyturys nuosavybės teise priklauso valstybei, objektą valdo Lietuvos transporto saugos administracija.

„Šis marinistinis simbolis neabejotinai yra vertas būti miesto turistinių objektų sąraše. Ieškome įvairių būdų, kaip pasiekti, kad jis būtų prieinamas lankymui. Po įvairių diskusijų, kas turėtų būti šio objekto savininkas ir kas turėtų rūpintis atvėrimu, manome, kad procesas sėkmingai gali vykti švyturiui išliekant ir valstybės nuosavybe, todėl prašome Vyriausybės pradėti reikalingas procedūras. Tikime, kad Vyriausybė taip pat supranta švyturio, kaip lankytino objekto reikšmę miestui ir atsilieps į miesto tarybos kreipimąsi“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. 

Šiuo metu patekimas į švyturį yra labai apribotas, iki šiol lankytojai paprastai buvo įleidžiami vieną kartą per metus, minint Švyturių dieną.

Klaipėdos švyturys patenka į valstybinio jūrų uosto teritoriją. Objektai, esantys aplink švyturį yra susiję su naftos produktų saugojimu, transportavimu, perpylimu, tad siekiant atverti objektą lankymui kartu diskutuojama ir apie saugumo priemones, lankytojų srautų valdymą, lankymo grafiką. Išliktų ir navigacinė švyturio funkcija, o objekto atvėrimą visuomenei galėtų užtikrinti ir dabartinė jo valdytoja – Lietuvos transporto saugos administracija.

Už švyturio atvėrimą visuomenei pasisakė ir Klaipėdos miesto savivaldybės organizuotoje apklausoje dalyvavę gyventojai. Apklausoje dalyvavo 310 klaipėdiečių, iš kurių 305 pasisakė už tai, kad Klaipėdos švyturys būtų atvertas visuomenei ištisus metus.

0 0 votes
Article Rating
Žymos
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close