Miestas

Gyventojai gali kreiptis į UAB „Palangos komunalinis ūkis“ dėl naujo ar papildomo (-ų) atliekų konteinerio (-ių) pastatymo ar nuėmimo

Primename, kad Palangos miesto gyventojai gali kreiptis į UAB „Palangos komunalinis ūkis“, esantį Ganyklų g. 34, Palanga, tel. 8 460 48009, arba elektroniniu paštu [email protected] dėl naujo ar papildomo (-ų) konteinerio (-ių) pastatymo ar nuėmimo. Jums bus suteikti konteineriai, skirti popieriaus/kartono ir plastiko bei stiklo ir pakuotėms bei šių rūšių atliekoms surinkti bei konteineris  – mišrioms komunalinėms atliekoms.

  Atkreipiame dėmesį, kad kreipiantis dėl atliekų surinkimo konteinerio pastatymo, privalu pateikti su Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriumi suderintą teritorijų planavimo dokumentą ar statybos techninio projekto dalį, kurioje nurodyta atliekų surinkimo konteinerių pastatymo vieta, konteinerių kiekis ir tūris.

Antrinės žaliavos – tai atliekos, tinkamos perdirbti, iš kurių gaminami nauji produktai, mažiau teršiant aplinką. Rūšiuodami atliekas ne tik taupysime gamtinius išteklius, bet prisidėsime aplinkos kokybės gerinimo, mažinsime savo įtaka klimato kaita. Gaminti naujus daiktus iš antrinių žaliavų tampa vis paprasčiau ir pigiau, kurie savo kokybe nė kiek nenusileidžia kitiems tos pačios srities produktams.

Įdomūs faktai:

  • Lietuvoje į sąvartynus kasmet išvežama apie 3 mln. tonų mišrių atliekų
  • Vienas Lietuvos gyventojas kasdien vidutiniškai išmeta po 1 kg atliekų.
  • Sąvartyne atliekos ilgai lieka nesuirusios: popierius – 2 metus; konservų dėžutės – 90 – metų; plastiko pakuotės – 200 metų; stiklainiai, buteliai – 900 metų
  • Perdirbus 1 stiklo butelį, išsaugome energijos, kurios užtektų kompiuteriui veikti 25 minutes.
  • Perdirbus 1 PET butelį, išsaugoma energijos, kurios užtektų 60 W lemputei šviesti 6 valandas.
  • Stiklas niekada nesusidėvi ir gali būti perdirbamas tūkstančius kartų, nepakenkiant jo kokybei.
  • Perdirbus 1 toną popieriaus išsaugoma 17 medžių, 26 460 litrų vandens ir energijos, kurios užtektų 6 mėnesiams  apšildyti normalaus dydžio namą
  • Perdirbus 1 aliuminio skardinę, išsaugoma energijos, kurios pakaktų televizoriui veikti 3 valandas, o 100 W lemputei šviesti 20 valandų.
  • 1 naujai aliuminio skardinei pagaminti energijos kiekis lygus gaminant 20 skardinių iš antrinių žaliavų energijos kiekiui.

 Atliekų kiekis sąvartynuose grėsmingai didėja. Todėl labai svarbu atliekas rūšiuoti ir tai daryti geriausia ten, kur atliekos susidaro – namuose. Tai labai paprasta, tereikia įvairias atliekas išskirstyti į atitinkamus konteinerius. O svarbiausia, kad rūšiuotų atliekų išvežimas nieko nekainuoja, tereikia išrūšiuotas atliekas sumesti į atitinkamus konteinerius.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close