Miestas

Jūrų muziejuje – naujos interaktyvios edukacinės erdvės

Prieš metus po rekonstrukcijos atidarytas Lietuvos jūrų muziejaus akvariumas masina lankytojus ne tik vis turtėjančiais akvariumais, bet ir augančia bei modernėjančia pažinimo erdve. Šį penktadienį, gruodžio 14 d. nuo 13 iki 15 val., muziejaus edukatoriai kviečia interaktyviai žaidžiant susipažinti su Pasaulio vandenynu renginyje „NE(BE)UŽTVENKSI UPĖS BĖGIMO“.

Lankytojus įtraukiančio žaidimo idėjos autorius – architektas Vladas Balsys. Ant trijų pirmojo aukšto vidinių akvariumo sienų jau apsigyveno jaukūs dailininko Jono Liugailos piešiniai, kurie prašosi būti liečiami. Paliesti jie „prakalba“ ir kviečia keliauti nuo upelio per Baltijos ir Šiaurės jūras iki pat vandenyno. Muziejaus lankytojas kartu su animuotais jūrų ir mūsų kasdienės aplinkos vaizdais keliaus per klausimų, užduočių labirintus, kuriuose ieškos ir atras gamtoje egzistuojančius priežastinius ryšius.

Edukatorė Vida Narveišytė pasakoja, kad mintis įrengti atgyjančias informacines-edukacines plokštumas kilo, ieškant modernių informacijos perteikimo ir neįkyraus edukavimo būdų.

– Kad ir kaip būtų keista, – sako edukatorė, – net mūsų akvariumo gyvūnams sunku konkuruoti dėl jaunųjų lankytojų dėmesio, kurį tiesiog prikausto moderniosios technologijos.

Lietuvos jūrų muziejus, įrengdamas liečiamas sienas, laužo stereotipus: paprastai šių įstaigų erdvėse nieko negalima liesti. Jūrų muziejuje – atvirkščiai: skatinama liesti, nes tik tokiu būdu pasirodo informacija. Tačiau kartu muziejininkai prašo lankytojus nesielgti destruktyviai, nes jau po pirmųjų lankytojų atsirado nemenkų įbrėžimų.

Po rekonstrukcijos akvariume jau apsilankė 387 tūkst. lankytojų. Akvariumas užburia gyvūnų įvairove, jų formų ir spalvų gausa. Dabar dvidešimt keturiuose akvariumuose gyvena 650 žuvų ir kitų jūrų gyvūnų, iš viso 155 rūšys.

Jūrų muziejus ir delfinariumas žiemą dirba tris dienas per savaitę: penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį. Tačiau gruodį papildomai dirbs ir 20 dieną bei antrąją Kalėdų dieną – 26 dieną. Edukacinių erdvių įrengimą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Parengta pagal pranešimą spaudai

 

 

Žymos

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close