Miestas

Klaipėda patvirtino Lietuvos šimtmečio minėjimo programą

Ateinančiais metais klaipėdiečius kvies ne tik sportiniai renginiai – Savivaldybės tarybos kolegija pritarė ir Lietuvos valstybės nepriklausomybės paskelbimo šimtmečio minėjimo programai. Jos koncepcijos ašis – atvirumas pasauliui ir modernios tautos gimimas.

Šimtmečio minėjimo programą sudaro trys dalys: akademinė, valstybingumo ženklai ir bendruomeniniai projektai. Akademinė dalis – miesto bendruomenei atviros konferencijos, diskusijos, paskaitos, istorinės parodos, kartu su Klaipėdos universitetu ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejumi įgyvendinami projektai. Valstybingumo ženklai – viena ar kita forma aplinką keičiantys projektai, skirti palikti žymę ateities kartoms. Bendruomeniniai projektai – jaunimo organizacijų, menininkų, kultūros vadybininkų, sporto bendruomenės, miesto švietimo ir kultūros įstaigų pasiūlyti skirtingoms visuomenės grupėms skirti projektai.

Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimo programai parengti buvo sudaryta speciali komisija, kurios darbe dalyvavo mokslininkai, kultūros vadybininkai, menininkai, jaunimo organizacijų atstovai, politikai ir savivaldybės administracijos atstovai.

Šimtmečio minėjimo programa

Klaipėdos miesto savivaldybės informacija

Žymos

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close