Miestas

Klaipėdai – apdovanojimas už viešosios diplomatijos puoselėjimą

Klaipėdos miesto savivaldybė įvertinta „Auksinės krivūlės“ apdovanojimu už viešosios diplomatijos puoselėjimą. „Auksinės krivūlės“ – tai Lietuvos savivaldybių asociacijos organizuojama apdovanojimų ceremonija, kurios metu pagerbiamos įvairiose srityse nusipelniusios šalies savivaldybės. Nominaciją „Už viešosios diplomatijos puoselėjimą“ įsteigė Užsienio reikalų ministerija.

Pasak užsienio reikalų viceministro Egidijaus Meilūno, kalbant apie mūsų valstybės siekius ir interesus, vienas svarbiausių yra – kurti gerus ir draugiškus ryšius su kitomis valstybėmis, ypač tomis, su kuriomis mus vienija panašios vertybės. Labai svarbų indėlį į draugiškų ryšių su užsienio valstybėmis kūrimą įneša Lietuvos miestai ir miesteliai.

„Šiemet tikrai džiaugiamės, kad galėsime įteikti mūsų ministerijos apdovanojimą, skirtą už nuopelnus plėtojant viešąją diplomatiją, miestui, kuris bene pirmasis pralaužė ledus ir dar 1989 metais užmezgė draugiškus ryšius su tolimos Japonijos miestu – tuomet Lietuva, kaip žinote, buvo tik laisvės ir nepriklausomybės siekianti valstybė. Tai miestas, kuris yra vienas svarbiausių mūsų vartų į pasaulį, tai miestas, kuris tikrai plėtoja gerą, draugišką bendradarbiavimą su daugeliu miestų įvairiuose kontinentuose, na, o šiemet šis Lietuvos miestas tikrai labai sėkmingai atstovavo Lietuvai ir vykdė Europos jaunimo sostinės misiją“, – prieš įteikiant apdovanojimą sakė E. Meilūnas.

Anot Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, daugelis veiksmų, kurie reikalingi miestui, valstybei, dažniausiai yra mažai matomi, tačiau labai svarbūs.  

„Klaipėdai pats likimas lėmė būti geopolitinių siekių ir interesų kryžkelėje, pats likimas lėmė būti viešosios diplomatijos puoselėtojais. Neabejoju, visi esate ne ką mažesni diplomatai kasdieniame savo darbe, nes tai yra kompromisas ir kompromiso radimas ten, kur, regis, jo nebeįmanoma surasti, bet tada jis dar labiau reikalingas ir svarbus. Noriu padėkoti visiems kolegoms Klaipėdos mieste, kurie drauge, nuosekliai ir nuolatos dirba puoselėjant viešąją diplomatiją. Atrodytų šiais laikais, kai dažniausiai kalbame apie migraciją, COVID-19, vakcinaciją, diplomatijos aspektas slenka į šešėlį, tačiau taip nėra. Gyvenimas tęsiasi – linkiu to niekada nepamiršti, o koks jis bus, priklauso nuo mūsų visų“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

„Auksinių krivūlių“ apdovanojimams nominacijas tradiciškai teikia visos 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovai. Taip pat įteikiami „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai asmenims, nusipelniusiems Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui.

0 0 votes
Article Rating
Žymos
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close