Miestas

Klaipėdoje asfaltuos žvyrkelius

Gera žinia „Švyturio“ sodų bendrijos savininkams: netrukus prasidės žvyrkelių Raganių 1-osios ir Raganių 2-osios asfaltavimo darbai. Šių sodų bendrijoje taip pat bus nutiesti lietaus nuotekų tinklai. Sutartys su rangovais jau yra pasirašytos, planuojama, kad darbai prasidės dar šį mėnesį.

„Brangiai kainuojantys kelių įrengimo ir asfaltavimo darbai dažnai yra neapgyvendintose teritorijose bei sodų bendrijose besikuriančių gyventojų galvos skausmas. Miestas deda pastangas, kad  žvyrkelių būtų kuo mažiau. Savo eilės sulaukė Raganių 1-osios ir Raganių 2-osios gatvių gyventojai. Rangovas šiose gatvėse įrengs nuotekų tinklus, apšvietimą, nuties nuovažas į sklypus, paklos asfaltą. Atlikus šiuos darbus čia gyvenantiems žmonėms bus patogiau, be to, sumažės dulkėtumas“, – sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Visi darbai turi būti atlikti ne vėliau kaip per 10 mėn. Sutarties kaina –  401,6 tūkst. Eur.

Taip pat bus vykdomi ir įvažiuojamojo kelio į Tilžės g. 115 kapitalinio remonto darbai. Dabar 626 m ilgio kelio danga yra duobėta ir nelygi. Darbų metu numatyta įrengti šaligatvius (dešinėje kelio pusėje), pakloti asfalto dangą, įrengti apšvietimą, apsauginę pėsčiųjų tvorelę, ties gyvenamaisiais namais – pėsčiųjų perėją, greičio slopinimo kalnelį. Rangovas įpareigotas išsaugoti kuo daugiau želdinių – prie kelio augančių brandžių medžių. Darbus atliks konkursą laimėjusi UAB „Inkomsta & Co“.  Sutarties vertė – 423,4 tūkst. Eur.

Šios gatvės statybos darbai bus vykdomi su gyventojų prisidėjimu: kadangi gyventojai sutiko savo lėšomis prisidėti prie šios gatvės asfaltavimo darbų, buvo nuspręsta, kad jo remonto darbai būtų atliekami prioritetine tvarka.

Minėtų žvyrkelių kapitalinio remonto darbai įtraukti pagal patvirtintą savivaldybės 2023–2027 metų žvyruotų kelių asfaltavimo priemonių planą.

Gatvių – kelių, pėsčiųjų takų, dviračių takų, biudžetinių įstaigų vidaus kiemų ir daugiabučių namų kiemų tiesimo, rekonstravimo, taisymo (remonto) prioritetinių darbų eiliškumo sąrašus galima rasti Klaipėdos miesto savivaldybės interneto svetainėjeGatvių – kelių, pėsčiųjų takų, dviračių takų, biudžetinių įstaigų vidaus kiemų ir daugiabučių namų kiemų tiesimo, rekonstravimo, taisymo (remonto) prioritetinių | Klaipėdos miesto savivaldybė (klaipeda.lt)

Klaipėdos miesto savivaldybės Geodezijos ir GIS skyriaus duomenimis, dabar Klaipėdoje dar yra 59 km žvyrkelių.

Žvyruotų kelių tvarkymas finansuojamas iš savivaldybės biudžeto bei Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų. 

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close