Miestas

Klaipėdos ir Ispanijos bendradarbiavimas – intensyvesnis

Klaipėdoje šiandien lankėsi ir su miesto meru Vytautu Grubliausku susitiko Ispanijos Karalystės ambasadorius José Maria Robles Fraga. Ispanijos bendradarbiavimas su Klaipėda tampa vis intensyvesnis, o artimiausiu metu uostamiestyje planuojama atidaryti ir Ispanijos garbės konsulatą bei paskirti garbės konsulą. Dar aktyvesnis bus ir bendradarbiavimas kultūros srityje.

„Planuojama, kad Ispanijos garbės konsulatas Klaipėdoje gali būti atidarytas jau ateinančiais metais – ambasadorius informavo, kad reikiami sprendimai jau suderinti ir  beliko paskutiniai štrichai. Be to, kadangi ateinančiais metais Ispanija ir Lietuva minės diplomatinių santykių užmezgimo šimtmetį, o Ispanija taip pat minės ir Barselonos olimpinių žaidynių trisdešimtmetį, 2022-aisiais Lietuvoje, taip pat ir Klaipėdoje, planuojama daug įvairių su Ispanija susijusių renginių, parodų, susitikimų“, – po susitikimo su Ispanijos ambasadoriumi sakė Klaipėdos meras.

Ambasadorius susitikimo metu taip pat pristatė idėją, kad toliau galėtų būti vystomas prieš keletą metų užsimezgęs bendradarbiavimas tarp Klaipėdos ir Valensijos miestų, ieškant galimybių šiuos santykius formalizuoti. Anot Klaipėdos mero, nors Valensija dydžiu lenkia Klaipėdą, kartu tai labai panašūs miestai, abu turintys uostus, universitetus, tad džiugu, kad Ispanijos ambasadorius mato bendradarbiavimo poreikį ir išreiškė siekį toliau plėtoti šiuos santykius.

0 0 votes
Article Rating
Žymos
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close