Miestas

Kvapams uostamiestyje fiksuoti – naujos galimybės

Dėl suintensyvėjusių kvapų pietinėje miesto dalyje Klaipėdos meras į pasitarimą sukvietė visų atsakingų institucijų atstovus. Pasak V. Grubliausko, pastaruoju metu gauti skundai liudija, kad problema išlieka, o atsakingos institucijos privalo ir toliau skirti ypatingą dėmesį klaipėdiečių gyvenimo kokybei užtikrinti.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento atstovai informavo, kad nuo birželio 3 d. dėl kvapų pietinėje miesto dalyje sulaukė apie 200 skundų, Aplinkos apsaugos departamentas – 8-ių, įmonių atliekami veiksmai vakar buvo stebimi dronu. Tuo metu Klaipėdos savivaldybė nuo gegužės 27 d. gyventojams siūlo naujas galimybes kvapams fiksuoti.

„Jau veikia schema, pagal kurią miestas yra padalintas į 5 dalis. Kiekvienoje iš jų yra paskirtas atsakingas asmuo, dažniausiai seniūnaitis, kuris turi tam tikrus įgaliojimus ir teisę kviesti mobilią laboratoriją, o ši atvykusi paims kvapo mėginį. Tai ištisus metus truksianti stebėsena, po kurios bus gauti apibendrinti rezultatai, daromos išvados, numatomos priemonės. Tačiau vis dar pasigendu operatyvaus reagavimo ir žaibiškų sprendimų priėmimo mechanizmo. Veiklą tęs ir kovai su kvapais bei tarša suburta tarpinstitucinė darbo grupė, artimiausiomis dienomis planuojamas susitikimas ir su ties pietine miesto dalimi įsikūrusių įmonių atstovais“, – teigia Klaipėdos meras.

Sutartis dėl oro kokybės tyrimų atlikimo ir oro taršos modeliavimo pasirašyta su UAB „Estonian, Latvian and Lithuanian Environment“. Bendradarbiaujant su bendruomenėmis buvo atrinkti 5 visuomenės atstovai iš skirtingų 5 miesto dalių (žemėlapis pridedamas). Esant nemaloniam kvapui visuomenės atstovai gali iškviesti paslaugos vykdytoją, kuris per 1 val. paims oro mėginį nurodytu adresu ir oro taršos sklidimo kelyje. Kiekvienoje iš 5 miesto dalių iki 2020-04-11 planuojama ištirti po 6 oro taršos atvejus.

Esant stipriam ir nemaloniam kvapui jų gyvenamojoje aplinkoje, Klaipėdos miesto gyventojai kviečiami pranešti apie tai tos miesto dalies atstovui nurodytais telefonais:

Klaipėdos m. rajono žymėjimas Teritorija Kontaktinis asmuo Telefono numeris
A Pietinis Girskienė Ligita  + 370 653 83867
B Smeltės Lisauskas Vigilijus + 370 652 84527
C Vakarinis Senkienė Rasa + 370 606 85165
D Šiaurinis Schneiderat Ruslan + 370 688 44919
E Rytinis ir centrinis Arcišauskienė Rasa + 370 698 11457

Parengta pagal Klaipėdos miesto savivaldybės informaciją

Žymos

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close