Miestas

Pradėjo veikti ukrainiečių registracijos centras

Klaipėdoje veiklą pradėjo karo pabėgėlių iš Ukrainos registracijos centras. Dar iki centro atidarymo prie jo nusidriekė eilė į jį norinčių patekti užsieniečių.

Ukrainiečių registracijos centras įkurtas adresu Paryžiaus Komunos g. 16A  – ­patalpose šalia Futbolo mokyklos, kuriose iki šių metų vasario veikė vakcinacijos nuo COVID – 19 centras.

Siekiama, kad registracijos centras būtų ta viena vieta, į kurią pabėgėliai iš Ukrainos atvyktų pirmiausia ir čia gautų visą būtiną informaciją bei pagalbą, kurią operatyviai ir kvalifikuotai suteiktų visų aktualių sričių specialistai, įsikūrę po vienu stogu.

 „Tikimės, kad pradėjęs veikti karo pabėgėlių iš Ukrainos registracijos centras gerokai palengvins ir paspartins atvykusių užsieniečių priėmimą, dokumentų įforminimą ir visus kitus socialinės infrastruktūros klausimus. Svarbiausia, kad registracijos centro veikla patenkintų visų besikreipiančių į jį lūkesčius. Norėtųsi, kad tai būtų ta jauki vieta, kurioje žmonės, bėgantys nuo karo, rastų visus atsakymus į klausimus, pajaustų globą vos patekę čia“, – sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Pabėgėlių registracijos centre bus teikiamos visos karo pabėgėliams iš Ukrainos reikalingos paslaugos ir  pagalba. Čia jiems padės Raudonojo Kryžiaus, „Maisto banko“, Vaikų teisių tarnybos ir kitų institucijų atstovai. Ukrainiečiai Klaipėdos registracijos centre bus registruojami kasdien, įskaitant savaitgalius ir šventines dienas, nuo 8 iki 22 valandos. Numatyta, kad, esant poreikiui, pavyzdžiui, jei atvyks naktį, pabėgėliai iš Ukrainos čia galės ir pernakvoti. Registracijos centruose galima apsistoti iki 72 valandų. Iš čia ukrainiečiai vyks į naujus laikinus namus, kuriuos jiems suteikia Lietuvos žmonės per „Stiprūs kartu“ platformą arba – į savivaldybių siūlomas patalpas. Centro veiklą koordinuoja Vidaus reikalų ministerija, reikalingu aprūpinimu rūpinasi Klaipėdos miesto savivaldybė.

Užsiregistruoti Migracijos departamente turi visi atvykusieji iš Ukrainos. Tuo turi pasirūpinti jie patys arba tai padaryti turi paraginti juos priimantys žmonės. Užsiregistravę MIGRIS sistemoje (teritoriniame migracijos tarnybos padalinyje arba registracijos centre), pabėgėliai įteisina savo buvimą Lietuvoje ir gali gauti paramą iš įvairių šalies institucijų (apgyvendinimo, į(si)darbinimo, sveikatos, vaikų ugdymo, transporto, socialinės paramos ir kt. klausimais).

Patalpos, kuriame įkurtas laikinas pabėgėlių registracijos centras, priklauso savivaldybei. Buvo planuota, kad jose, veiklą baigus vakcinacijos centrui, šeimininkaus tikrieji patalpų šeimininkai – Karalienės Luizės jaunimo centras. Kitų tinkamų patalpų skubos tvarka kuriamam pabėgėlių registracijos centrui miestas nerado, todėl tam buvo panaudotas šio įstaigos padalinio „Atviras jaunimo centras“ patalpos.

Vidaus reikalų ministerija, ruošdamasi karo pabėgėlių priėmimui, įsteigė tris registracijos centrus Alytaus ir Vilniaus miesto bei Marijampolės savivaldybėse, netrukus tokie centrai atvers duris ir

Kaune bei Šiauliuose.

Daugiau informacijos karo pabėgėliams iš Ukrainos – čia: https://www.klaipeda.lt/lt/ukrainos-karo-pabegeliu-priemimas-klaipedoje/9611 ir https://www.klaipeda.lt/lt/pagalba-ukrainieciams-dopomoga-ukrancjam-help-for-ukrainians-pomosc-dlja-ukraincev/9625 . 

Žymos
Back to top button
Close
Close