Verslas

Atliekamas tyrimas dėl finansinių nusikaltimų Klaipėdos rajone veikiančiame poilsio ir pramogų komplekse

Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai vadovauja Finansinių nusikaltimų ir korupcijos tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnų atliekamam ikiteisminiam tyrimui dėl galimai apgaulingai tvarkomos apskaitos ir mokesčių vengimo Klaipėdos rajone esančiame poilsio ir pramogų komplekse. Įtariama, kad įmonė galėjo išvengti per 220 tūkst. eurų mokesčių.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė. Tyrimą atlieka FNTT Klaipėdos apygardos valdybos pareigūnai.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, dalis Klaipėdos rajone veikiančio poilsio ir pramogų komplekso darbuotojams išmokėto atlyginimo nebuvo įtraukta į bendrovės apskaitą. Manoma, kad komplekse dirbantys barmenai, padavėjai, virėjai ir kt. darbuotojai realiai buvo įdarbinti puse etato, nors faktiškai dirbo pilnu krūviu. Įtariama, kad 2018–2023 m. laikotarpiu buvo gauta ne mažiau kaip 500 tūkst. eurų neapskaitytų pajamų, iš kurių darbuotojams buvo išmokėta ne mažiau kaip 220 tūkst. eurų  darbo užmokesčio, kuris nebuvo įtrauktas į finansinę apskaitą. Taip pat surinkta duomenų, kad dalis asmenų įmonėje dirbo nelegaliai.

Surinktų duomenų visuma leidžia įtarti, jog bendrovė mokesčių galėjo vengti ir buhalteriškai neapskaitant pinigų, gautų už parduotus bilietus į vieną iš minėto komplekso valdomų parkų.

Šiuo metu turimais duomenimis, įmonė nuo 2018 m. iki 2023 m. galėjo nesumokėti daugiau nei 220 tūkst. eurų privalomų mokesčių.

Ikiteisminis tyrimas atliekamas pagal Baudžiamojo kodekso (BK) 220 straipsnio („Neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimas“) 2 dalį bei 222 straipsnio („Apgaulingas finansinės apskaitos tvarkymas ir (arba) organizavimas“) 1 dalį. Dėl šiuose BK straipsniuose numatytų nusikalstamų veikų įtarimai pareikšti vienam asmeniui – bendrovės vadovui.

Už mokesčių vengimą teikiant neteisingus duomenis apie pajamas, kai mokesčių suma viršija 900 MGL, numatoma griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Už apgaulingą finansinės apskaitos tvarkymą asmuo griežčiausiai gali būti baudžiamas laisvės atėmimu iki ketverių metų.

Šaltinis: LR Prokuratūra

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close