Miestas

Savivaldybė ir miesto politikai kuria konstruktyvų dialogą

Vykusiame Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos frakcijų pirmininkų bei frakcijoms nepriklausančių tarybos narių ir savivaldybės atstovų pasitarime apsikeista informacija karo pabėgėlių iš Ukrainos priėmimo Klaipėdoje klausimais, buvo išklausyti ir aptarti politikų pastebėjimai bei pasiūlymai. Konstatuota, kad tokiame formate surengtas pasitarimas pasiteisino.

Norą dalyvauti sprendžiant pabėgėliams iš Ukrainos aktualius klausimus, gauti apie tai patikimą informaciją pastarajame tarybos posėdyje išsakė patys savivaldybės tarybos nariai.

Meras Vytautas Grubliauskas, savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis bei jo įsakymu pabėgėlių klausimams Klaipėdoje spręsti ir koordinuoti sudarytos darbo grupės atstovai pateikė naujausią informaciją, susijusią su karo pabėgėlių iš Ukrainos atvykimu gyventi į Klaipėdą. Taip pat buvo aptartos galimos grėsmės (dėl vietų mokyklose ir darželiuose, patalpų apgyvendinimui trūkumo, COVID-19 protrūkių ir kt.).

Miesto valdžios atstovai dalijosi mintimis, kaip pabėgėlių apgyvendinimo klausimą būtų galima spręsti viso regiono mastu, taip palengvinant naštą miestui. Dabar ukrainiečių apgyvendinimą iš esmės užtikrina privatus sektorius, atsiliepęs į organizacijos „Stiprūs kartu“ kvietimą.

Miesto tarybos nariai teikė pasiūlymus, kokiais būdais spręsti su pabėgėliais susijusius klausimus Klaipėdoje.

 „Šis susitikimas parodė, kad kalbantis tokiame formate tikrai galima rasti gerą, konstruktyvų bendravimą ir bendradarbiavimą. Sutarta, kad tokius susitikimus ateityje rengsime nuolat, kad miesto tarybos nariai galėtų jausti pulsą mieste, žinotų svarbiausias aktualijas, taip pat galėtų pateikti savo įžvalgas, pastebėjimus ar siūlymus. Labai sveikinu tokį pečių surėmimą bendro tikslo vardan, koncentruojantis į situacijos analizę, galimus sprendimo būdus“, – sako Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Nuotolinio susitikimo metu aptartos karo pabėgėlių iš Ukrainos apgyvendinimo, į(si)darbinimo, ukrainiečių vaikų ugdymo Klaipėdoje, užimtumo ir kitos aktualijos. Miesto tarybos nariams atsakyta į rūpimus klausimus, pasidalinta kokius sprendimus, palengvinsiančius užsieniečių gyvenimą Klaipėdoje, savivaldybės administracija planuoja rengti artimiausiu metu.

Savo ruožtu politikai palankiai įvertino savivaldybės vadovų ir administracijos specialistų pastangas užsieniečiams operatyviai suteikiant reikiamą pagalbą ir informaciją.

Karo pabėgėliams iš Ukrainos aktuali informacija – Klaipėdos miesto savivaldybės interneto svetainėje adresu: https://www.klaipeda.lt/lt/ukrainos-karo-pabegeliu-priemimas-klaipedoje/9611

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close