Miestas

Smiltynėje ir vėl iškelta mėlynoji vėliava

Mėlynoji vėliava – tarptautinis paplūdimio kokybės ženklas – jau plevėsuoja 1-osios Smiltynės paplūdimyje. Čia ji iškelta pirmadienį, birželio 5-ąją. Klaipėdos miestui vėliavą perdavė Aplinkosauginį švietimo fondą atstovaujantys Lietuvos žaliųjų judėjimo nariai.

„Mėlynąją vėliavą vertinu kaip kartelę, kurią išsikėlę, turime peršokti – kito kelio nėra. Jau galime džiaugtis ir didžiuotis puikia infrastruktūra, o plevėsuodama mėlynoji vėliava skleis žinią Lietuvai ir Pasauliui, kad Klaipėdoje, Smiltynės paplūdimyje, kiekvienas ras aukščiausios kokybės paslaugų paketą – tai yra kartelė, kurią mes jau įveikėme“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

1-osios Smiltynės paplūdimyje įrengta visa poilsiautojams reikalinga infrastruktūra – persirengimo kabinos, suoliukai, šiukšliadėžės, tualetai, geriamojo vandens fontanėliai, dušai, sukurta infrastruktūra neįgaliesiems: nupirktas maudynėms jūroje skirtas vežimėlis, nutiestas beveik iki pat jūros vedantis takas, o tako pradžioje įrengta saulės baterija maitinama stotelė, kurioje, paspaudus mygtuką, galima išsikviesti pagalbą iš gelbėtojų posto, išklausyti reikiamą informaciją, veikia Wi-Fi ryšys. Tokia pati infrastruktūra neįgaliesiems sukurta ir Neįgaliųjų pliaže.

Gerokai atsinaujinę sezoną pradeda ir kiti Klaipėdos paplūdimiai – pliažuose poilsiautojai ras naujas persirengimo kabinas, suoliukus, šiukšliadėžes. Šiltuoju sezonu uostamiesčio paplūdimiuose veikia 3 dušai, 3 geriamojo vandens fontanėliai, 5 konteineriniai tualetai, 2 stacionarūs, pastatyta ir biotualetų. Kaip ir pernai Klaipėdos paplūdimiuose dviem pamainomis dirbs 70 gelbėtojų ir 12 medikų. Gelbėtojai sezoną pradeda su atnaujintu technikos parku – 2016 metais įsigyti du keturračiai ir vienas vandens motociklas, šiemet nupirktas dar vienas vandens motociklas. Gelbėtojai paplūdimiuose pradėjo budėti birželio 1 d.

Klaipėdos savivaldybės informacija

Žymos

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close