Miestas

Susitikime su susisiekimo ministru – miesto aktualijos

Su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu susitikęs Klaipėdos meras aptarė miestui aktualius klausimus: švyturio atvėrimo perspektyvas, žaliojo uosto koncepcijos derinimą, uosto konkurencingumo išlaikymą, kelio į Šilutę būklę.

Klaipėdos švyturio atvėrimas visuomenei – vis realesnis. Susisiekimo ministeriją jau pasiekė Vyriausybei adresuotas Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos kreipimasis dėl uosto teritorijoje, Burių gatvėje, esančio švyturio atvėrimui reikalingų procedūrų organizavimo. Pasak mero, ministras informavo, kad po šio kreipimosi jau yra numatytas ir finansavimas parengiamiesiems darbams.

„Ministerija gavusi mūsų tarybos sprendimą, jau numatė skirti finansavimą, apie 150 tūkst. eurų, Lietuvos transporto saugos administracijai, kad būtų atlikti parengiamieji darbai, kurie leistų atverti švyturį lankymui. Švyturio atvėrimo datą bandome sieti su rugpjūčio mėnesiu, kada yra miesto gimtadienis, minima Švyturių diena. Tai būtų graži dovana ir jubiliejų švenčiančio miesto bendruomenei, ir miesto svečiams“ – po susitikimo sakė Klaipėdos meras.

Šiandien Vilniuje vykusiame susitikime taip pat aptarti kiti miestui aktualūs klausimai. Vienas jų – žaliojo uosto koncepcija. Meras išreiškė susirūpinimą dėl trumpo laikotarpio, skirto susipažinimui ir diskusijai su šiuo svarbiu dokumentu.

„Išsakiau miesto bendruomenės lūkesčius ir pastabas dėl labai trumpo laiko, skirto žaliojo uosto koncepcijos nagrinėjimui. Miesto pozicija yra tokia pati. Nors terminas keliomis dienomis pratęstas, tai yra nepakankamas laikas tinkamos imties diskusijai nagrinėjant šį labai svarbų strateginį dokumentą. Ministras žadėjo inicijuoti dar vieną diskusijų ratą, kad visiems būtų suteikta galimybė išsakyti savo požiūrį ir pastabas. Taip pat stebina, kad savivaldybė nebuvo įtraukta į rengimo procesą, taipogi savivaldybė nėra ir šį dokumentą derinanti institucija, o pastabas ir siūlymus dokumentui gali teikti bendra – derinimo su visuomene tvarka, tačiau savivalda tikrai nepaliks šio plano savieigai, taip pat tikiuosi aktyvaus ir visapusiško visuomenės ir bendruomenės įsitraukimo teikiant siūlymus šiam dokumentui“, – sako meras.

Ministrui išsakytas lūkestis ir dėl uosto konkurencingumo išlaikymo dabartinėje geopolitinėje situacijoje.

„Išsakiau lūkestį, kurį girdžiu mieste, uosto bendruomenėje, kad esant dabartinei geopolitinei situacijai, būtina išlaikyti uosto konkurencingumą kitų Baltijos uostų kontekste. Visos aplinkybės turi būti nagrinėjamos ir vertinamos, įskaitant ir geležinkelių, uosto teritorijos nuomos tarifus, siūlome ieškoti galimybių juos mažinti. Uosto konkurencingumas ir efektyvumas yra ir labai svarbi miesto ekonominio gyvenimo dalis“, – teigia meras.

Meras taip pat atkreipė ministro dėmesį į valstybinio krašto kelio Nr. 141 būklę. Šis kelias driekiasi palei Klaipėdą ir jungia Klaipėdą su Šilute (toliau Jurbarku ir Kaunu). Nors šis kelias – nebe miesto teritorijoje, jis svarbus tiek klaipėdiečiams, tiek Klaipėdoje dirbantiems rajono gyventojams.

„Šiuo keliu turbūt ir rūpestį, ir nusistebėjimą, ir gyventojų nusivylimą reikėtų reikšti. Remonto darbai, kurie atliekami lopant duobes, kelia tikrai labai dviprasmiškus jausmus. Paprašiau, kad ministras skirtų išskirtinį dėmesį šiam objektui, kad kol nėra galimybės spręsti klausimo iš esmės, bent jau remonto darbai būtų atliekami taip, kad nekeltų abejonių dėl kokybės. Tikiuosi, šis pokalbis bus dar vienas papildomas impulsas duoti impulsą kelininkams“, – sako meras.

0 0 votes
Article Rating
Žymos
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close