Miestas

„Švyturys Brewery“ renka aludarystės ekspoziciją ir kviečia prisijungti klaipėdiečius

Vasaros pradžioje duris atversianti rekonstruota Klaipėdos „Švyturys Brewery“ alaus darykla saugos unikalių aludarystės istorijos įdomybių ekspoziciją, kurios bendraautoriais gali tapti visi alaus kultūros gerbėjai.

Bendrovė kviečia gyventojus pasidalinti daiktais, susijusiais su „Švyturio“ arba aludarystės istorija ir taip prisijungti prie muziejaus kolekcijos kūrimo.

Šios ekspozicijos tikslas – paaiškinti senąją „Švyturio“ simbolikos istoriją, papasakoti apie aludarystės raidą Klaipėdos krašte, atskleisti tarpukario įdomybes ir sovietmečio keistenybes alaus rinkodaroje, pasidžiaugti alaus kultūros perversmu ir naujųjų laikų eksperimentais.

„Kadangi „Švyturio“ istorija neatsiejama nuo Klaipėdos krašto, norime leisti bendruomenei prisidėti šią istoriją renkant. Ieškome eksponatų, atspindinčių „Švyturio“ prekės ženklo ir produkcijos istoriją, taip pat įvairių laikmečių alaus vartojimo kultūrą Lietuvoje. Gyventojai turės galimybę ekspozicijoje matyti savo šeimos kolekcijoje užsilikusį atributą, kuriuo džiaugtis galės visi muziejaus lankytojai“, – teigia „Švyturio“ vyriausioji aludarė Džuljeta Armonienė.

Pasak jos, aludarystės istorijos eksponatų kolekcija turėtų būti įdomi tiek vietiniams gyventojams, tiek iš kitų miestų atvykusiems lankytojams, nes leis kitu kampu pažvelgti ne tik į aludarystės amatą, bet ir į patį pajūrio regioną, kuris glaudžiai susijęs su „Švyturio“ istorija bei aludarystės tradicijomis Lietuvoje.

Pajūrio gyventojai kviečiami pranešti apie turimus bet kokio pavidalo daiktus, naudotus senųjų laikų alaus gamyboje ir prekyboje, paženklintus „Švyturio“ simbolika, taip pat alaus meistrystę ar vartojimo kultūrą atspindinčias iliustracijas, nuotraukas.

„Su visos bendruomenės pagalba, stalčiuose ar skelbimų portalų paskyrose nugulę daiktai galėtų įgauti naują kvėpavimą ir pasitarnauti eksponatų muziejui – pasidalinkite ir išvyskite juos bendromis jėgomis surinktoje kolekcijoje!“, – ragina garsiausia Lietuvos aludarė.

„Švyturys Brewery” – prieš metus rekonstruoti pradėta senoji „Švyturio“ alaus darykla Klaipėdoje. Jau vasaros pradžioje naujas traukos centras atvers duris ne tik naujų pramogų išsiilgusiems vietiniams gyventojams, bet ir aludaryste besidomintiems svečiams iš kitų miestų. Darykloje vienu metu galės būti verdama iki 18 alaus rūšių, o gamybos procesas ir rezultatas bus prieinami visiems – „Švyturys Brewery“ lankytojams bus organizuojamos ekskursijos po daryklą, degustacijos, veiks naująsias alaus kultūros vertybes puoselėjantis gastrobaras.

Parengta pagal pranešimą spaudai

Žymos

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close