Miestas

Ukrainai ­­­– finansinė Klaipėdos miesto pagalba

Šiandien posėdžiavusi Klaipėdos miesto savivaldybės taryba nusprendė iš miesto biudžeto Ukrainai skirti 150 tūkst. eurų humanitarinės pagalbos. Lėšos bus pervestos į Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimui priklausančios Ukrainos Raudonojo Kryžiaus organizacijos Odesos regioninio padalinio specialią sąskaitą.

„Džiaugiuosi bendru savivaldybės tarybos narių supratimu, susitelkimu ir solidarumu paramos kovojančiai Ukrainai klausimu, konkrečiu atveju – dar ir palaikymu mūsų miestui partneriui Odesai. Tai labai svarbi tikslinė parama: kalbant simboliškai – euras nuo kiekvieno klaipėdiečio, – bet ne vienintelė: į Ukrainą jau yra išvykę 3 autobusai, pakrauti įvairia įranga, generatoriais, medicinos priemonėmis, jau nekalbant apie paramą, kuri iškeliavo per Raudonąjį Kryžių. Pasirinktas sprendimo būdas – turbūt racionaliausias, kalbant apie tai, kaip parama pasieks sudėtingoje situacijoje esančio miesto partnerio Odesos žmones. Raudonasis Kryžius – patikima, veikianti, tiksliai poreikius žinanti organizacija, per kurią paramą skirti pasiūlė patys odesiečiai. Tikiuosi, kad Klaipėdos miesto pagalba kaip dar vienas tvirtas palaikymo ženklas Odesos žmonėms netrukus juos pasieks“, – sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

 „Tikiu, kad tai – ne paskutinė miesto finansinė pagalba, bet labai tikiuosi, kad pagalbą skirsime dėmesingai, įvertindami situaciją ir mūsų pačių galimybes. Niekam neturi kelti abejonių mūsų pasiryžimas padėti viskuo kuo galime, bet pasirinkti paramos būdai turi būti patys taikliausi“, – pažymėjo V. Grubliauskas.

Kita klaipėdiečių ukrainiečiams skiriama parama paskirstoma centralizuotai (per Raudonojo Kryžiaus organizaciją, „Stiprūs kartu“ ir kt.) ir atsiduria pas tuos Ukrainos žmones, kuriems tos paramos labiausiai reikia.

Artimiausiu metu pradėsiančiame veikti naujai įkurtame karo pabėgėlių iš Ukrainos registracijos centre Paryžiaus Komunos g. 16 A pagalba bus teikiama visiems į uostamiestį atvykusiems ukrainiečiams.

Klaipėdos miesto savivaldybės taryba taip pat pritarė ir kitam sprendimo projektui „Dėl užsieniečių, pasitraukusių iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje, vaikų priėmimo į Klaipėdos miesto savivaldybės švietimo įstaigas“. Sprendimo tikslas – nustatyti supaprastintą priėmimo į Savivaldybės švietimo įstaigas tvarką mokiniams, atvykusiems iš karo apimtos Ukrainos. Patvirtinus šį sprendimą, bus numatytos naujos teisinio reglamentavimo nuostatos, susijusios su priėmimo tvarka į savivaldybės švietimo įstaigas mokiniams, atvykusiems iš Ukrainos, su atlyginimo mokėjimu bei lengvatų taikymu ikimokyklinėse ir priešmokyklinėse grupėse bei Centruose.  Daugiau pabėgėliams aktualios informacijos švietimo klausimas – čia: https://www.klaipeda.lt/lt/pagalba-ukrainai/svietimas/9605.

Žymos
Back to top button
Close
Close