Miestiečiai

Humanitarinė pagalba iš Klaipėdos – pakeliui į Ukrainą

Šiandien į Ukrainos miestą Odesą išvyko Klaipėdos miesto savivaldybės humanitarinė pagalba – transporto priemonės, prikrautos įvairios įrangos, įrankių, kitų daiktų ir maisto produktų, kurie yra labai svarbūs Rusijos užpultos valstybės gyventojams.

Š. m. kovo 25 d. Klaipėdos miesto savivaldybės taryba pritarė, kad Ukrainos miestui Odesai neatlygintinai kaip skubi humanitarinė pagalba būtų perduotos dvi Klaipėdos miesto savivaldybei nuosavybės teise priklausiusios transporto priemonės – autobusas „Neoplan“, greitosios pagalbos automobilis „Mercedes Benz“ ir VšĮ Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stotis mikroautobusas „Renault Master“.  

Perduodamos transporto priemonės į Ukrainą išvyko ne tuščiomis: savivaldybei pavaldžios įmonės AB „Klaipėdos energija“, AB „Klaipėdos vanduo“, UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ ir VšĮ Klaipėdos universitetinė ligoninė pasirūpino, kad į Ukrainą būtų nugabenta ypač svarbių Rusijos užpultos šalies gyventojams reikalingų daiktų – elektros generatorių, įrankių, medicininės įrangos, neštuvų, maisto produktų ir kt. Kam visa tai atiteks, spręs  Odesos miesto vadovybė, geriausiai žinanti, kam ši parama yra labiausiai reikalinga.

Dar vieną autobusą kaip paramą skyrė UAB „Klaipėdos autobusų parkas“.  Į jį pakrauta Odesos nevyriausybinėms organizacijoms skirta Klaipėdos žydų bendruomenės parama.

„Klaipėdos miesto parama skirta Ukrainos miestui partneriui Odesai, tai – mūsų siunčiama žinia, kad šiuo ypač sunkiu metu esame yra drauge su savo draugais ir kuo galime stengiamės padėti odesiečiams. Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie prisidėjo prie šios humanitarinės pagalbos surinkimo“, – sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Tai anaiptol ne pirmoji klaipėdiečių parama Ukrainos miestui Odesai. Prieš mėnesį neeiliniame posėdyje Klaipėdos miesto savivaldybės taryba nutarė iš miesto biudžeto Ukrainai skirti 150 tūkst. eurų humanitarinės pagalbos. Lėšos buvo pervestos į Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimui priklausančios Ukrainos Raudonojo Kryžiaus organizacijos Odesos regioninio padalinio specialią sąskaitą.

Dar anksčiau į Ukrainą išvyko 3 autobusai, pakrauti įvairia įranga, generatoriais, medicinos priemonėmis.

Moralinis klaipėdiečių palaikymo Odesai ženklas, kuriam yra pritarusi Klaipėdos miesto savivaldybės taryba, – Odesos vardo suteikimas lankytojų pamėgtam pėsčiųjų takui Melnragėje. Takas, kuris bus pavadintas Odesos vardu, driekiasi palei jūrą, per kopas, nuo aikštelės Vėtros gatvėje iki Audros gatvės. Šiuo metu vyksta vardo suteikimo takui procedūros.

Žymos
Back to top button
Close
Close