Miestiečiai

Klaipėdos abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis

Uostamiesčio abiturientams nuskambėjo paskutinis skambutis – atsisveikinimo su mokykla ir naujos pradžios simbolis. Laikrodžių muziejaus kiemelyje surengta tradicinė abiturientų pagerbimo šventė. Į gražia tradicija tapusį renginį uostamiesčio abiturientus pakvietė Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Paskutinis skambutis – paskutinė mokslo metų šventė. Ji reiškia, kad pamokos abiturientams baigėsi, prasideda brandos egzaminai. Pirmojo skambučio šventė Klaipėdoje prasidėjo tradicine miesto dvyliktokų eisena centrine miesto gatve nuo Lietuvininkų aikštės iki pagrindinės renginio vietos Laikrodžių muziejaus kiemelyje. Čia džiugiai nusiteikusį, šventiškai pasipuošusį jaunimą pasveikino meras A. Vaitkus.

 „Paskutinis skambutis – tai kvietimas pradėti pirmuosius žingsnius į savarankišką gyvenimą. Tai tarsi kelionė į nežinią, kai nežinai, kas tavęs laukia. Sunku pasakyti, ko yra daugiau – džiaugsmo, nujaučiant įdomią kelionę, ar nerimo, kad gal nusipirkai bilietą ne ta kryptimi. Linkiu jums, kad pasirengimas naujai gyvenimo kelionei būtų džiaugsmingas ir teikiantis vilčių! Svajokite, ir darykite tai drąsiai! Tiesa, kad svajonės pildosi. Ir nebijokite suklysti – neklystančių nėra. Pasitikėkite savimi, nenuleiskite rankų, jei nesiseka“, – abiturientams linkėjo meras. „Kiekvieną žmogų gyvenime sutikti žmonės vertina pagal jūsų nuveiktus darbus, pasiekimus ir padorumą. Linkiu tai atsiminti ilgam, tai jums tikrai padės“, – svarbią tiesą priminė A. Vaitkus, palinkėjęs kiekvienam aukštai išsikelti tikslų karteles.

Laikrodžių muziejaus kiemelyje uostamiesčio abiturientus sveikino (jau 25–ąjį kartą) ir savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė, tradiciškai palinkėjusi abiturientams sėkmingai išlaikyti egzaminus ir baigus mokslus sugrįžti į Klaipėdą.

Šventės dalyviams koncertavo Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vaikų šokių studija „Junga“, džiazinio meno raiškos studija „Junior city jazz“, Juozo Karoso muzikos mokyklos grupė „Stop jazz“ (vad. D. Kontrimas), Klaipėdos licėjaus 6–12 klasių mokinių ansamblis (vad. A. Niparavičienė).

Šventės kulminacija – bendra mero ir uostamiesčio abiturientų nuotrauka.

Šiemet bendrojo ugdymo mokyklas Klaipėdoje baigia 1937 abiturientai (2022 m. jų buvo 1816).

Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, prašymus laikyti egzaminus šiemet pateikė 27492 bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinių mokyklų baigiamųjų klasių mokiniai. Pagrindinė brandos egzaminų sesija prasidės birželio 5 d. lietuvių kalbos ir literatūros valstybiniu  ir mokykliniu brandos egzaminu ir baigsis birželio 27 d. Pagrindinės egzaminų sesijos rezultatus planuojama paskelbti iki liepos 13 d. Pakartotinė brandos egzaminų sesija vyks birželio 28 d.–liepos 13 d.

Šiemet brandos egzaminus išlaikę abiturientai gaus skaitmeninius brandos atestatus.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close