Miestiečiai

Per Klaipėdos gimtadienį – du nauji kultūros magistrai

Uostamiestis gali didžiuotis dar dvejais kultūros magistrais. Klaipėdos piliavietėje vykusios iškilmingos ceremonijos metu kultūros magistro žiedais už ypatingus  nuopelnus uostamiesčio kultūrai apdovanoti skulptorius Algirdas Bosas ir fotografas Remigijus Treigys. „Sveikinu naujuosius kultūros magistrus, ne kartą savo talentu ir kūrybiniais sumanymais garsinusius Klaipėdą Lietuvoje ir pasaulyje. Neabejotinai, šis Jūsų apdovanojimas tikrai pelnytas, o suteiktą garbingą titulą linkiu priimti ne tik kaip didžiulį Jūsų kūrybos įvertinimą, bet ir visos klaipėdiečių bendruomenės padėką bei stimulą naujiems kūrybiniams iššūkiams ir naujų kūrybinių idėjų įgyvendinimui. Nors nuveikta jau daug, tikiu, kad tikite ir Jūs, jog geriausias Jūsų kūrinys – dar Jūsų mintyse ir bus sukurtas ateityje. Neabejoju, kad ir toliau į savo kūrybą sudėsite visą savo talentą ir širdį bei deramai atstovausite garbingą kultūros magistrų ložę“, – teigė magistrus pasveikinęs Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. Magistrams įteikti auksiniai, deimantais papuošti žiedai, kurie yra Klaipėdos piliavietėje rasto XVI amžiaus žiedo kopija. Originalas eksponuojamas Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje.

Skulptorius Algirdas Bosas Klaipėdoje kuriantis nuo 1974 metų, nepaprastai jautrus ir produktyvus skulptorius. Labai svariai prisidėjo formuojant ir tebeformuoja uostamiesčio ir Klaipėdos krašto kultūrinį identitetą. Autoriaus darbai pasklidę po visą Lietuvą ir pasaulį (Norvegija, Pietų Korėja). Garsiausias jų – paminklas Radviloms Kėdainiuose, už kurį autorius buvo apdovanotas Vyriausybės kultūros ir meno premija. Taip pat skulptūra „Ilgesio paukštė“, esanti Klaipėdos universiteto kiemelyje. A. Bosas aktyvus ir mažosios plastikos srityje – sukūręs ne vieną dešimtį medalių bei monetų Lietuvos istorijos tema. Klaipėdai iš viso sukurta apie 30 darbų.

Fotografas Remigijus Treigys jau ne vieną dešimtmetį išlieka vienu ryškiausiu regiono menininkų, pasižyminčiu išskirtine, savita menine kalba. Šio autoriaus fotografijos atpažįstamos pasaulyje ne pagal paviršinį informacinį turinį, o pagal unikalų estetinį braižą leidusį klaipėdiečio meno kūriniams atsirasti ne tik Lietuvos Nacionalinėje dailės galerijoje, Modernaus meno centre, bet ir daugelio užsienio muziejų kolekcijose.

Nominuoti taip pat buvo skulptorius Klaudijus Pūdymas, renginių organizatorius, režisierius Romandas Žiubrys, chorvedys, respublikinių dainų švenčių režisierius Vytautas Blūšius bei aktorė Regina Šaltenytė.

Pretendentus Klaipėdos kultūros magistro vardui suteikti gali siūlyti Klaipėdos miesto kultūros institucijos, kūrybinės sąjungos, nevyriausybinės organizacijos, privatūs asmenys, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyrius.

Klaipėdos kultūros magistro vardas suteikiamas Klaipėdos miesto menininkams ar kitiems kultūros darbuotojams už išskirtinius nuopelnus miesto kultūrai. Iš viso per 2003 – 2017 metus kultūros magistro vardas yra suteiktas 33 asmenims.

Parengta pagal Klaipėdos miesto savivladybės informaciją

0 0 votes
Article Rating
Žymos
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close