Sportas

Apsispręsta dėl sporto sektoriaus ateities Klaipėdoje

Klaipėdos savivaldybė nuprendė žengti naują žingsnį ir pradėti naują miesto sporto infrastruktūros atnaujinimo etapą. Jis sutampa ir su ateinančiais Sporto metais.

Pirmuoju žingsniu tapo analizė, kodėl patvino kai kurie naujai įrengti sporto aikštynai.

Apžiūrint futbolo aikštę prie „Pajūrio“ mokyklos (Laukininkų g. 28), pastebėta, kad po smarkaus lietaus vanduo stovi užribio zonose, nenubėga į latakus. Tuo metu darbai nebuvo užbaigti – aikštė nebuvo pilnai užpildyta granulėmis (dirbtinės žolės užpildu). Netrukus tai padaryta, o drenažas pajungtas į esamus lietaus nuotekų tinklus.

Atnaujinta ir futbolo aikštė bei bėgimo takai prie „Vėtrungės“ gimnazijos (Gedminų g. 5). Įrengtas aikštės drenažas, natūralios žolės futbolo aikštė, bėgimo takai, apšvietimas. Liūčių metu aikštė šlapia, bet neapsemiama, kaip kad buvo iki atnaujinimo.

Analizuota ir neatnaujintų stadionų situacija. Iš Klaipėdos miesto savivaldybės specialistų sudaryta darbo grupė atliko sporto aikštynų būklės situacijos analizę ir konstatavo: prie mokyklų įrengtų lengvosios atletikos bėgimo takų dangą sudaro žvyras arba sutrupėjęs asfaltas (išskyrus „Žemynos“ ir „Vėtrungės“ gimnazijas), futbolo stadiono aikštės yra natūralios žolės, nelygaus pagrindo; krepšinio ir tinklinio aikštelių danga ir stovai nusidėvėję, neturi estetinio vaizdo. Kai kuriuose bendrojo ugdymo mokyklų sporto aikštynuose reikia atlikti modernizavimo ar atnaujinimo darbus.

Darbo grupė nustatė prioritetus, kuriais vadovaujantis galėtų būti parengta  Klaipėdos miesto savivaldybės švietimo įstaigų sporto aikštynų atnaujinimo programa. Nutarta vadovautis šiais prioritetais:

  • biudžetinės bendrojo ugdymo mokyklos mokinių skaičius;
  • sporto mokyklos, kurios vaikai sportuoja biudžetinės bendrojo ugdymo mokyklos stadione, vaikų skaičius;
  • įstaigų, besinaudojančių vienu stadionu, skaičius;
  • sporto aikštyno būklės įvertinimas balais (0 – stadionas naujas; 1 – teritorijoje yra atnaujintas bent vienas objektas (krepšinio aikštelė, tinklinio aikštelė, bėgimo takai); 2 – yra nusidėvėjęs daugiafunkcinis centras, nėra atnaujintų kitų objektų; 3 – reikalinga keisti bėgimo takus, futbolo, krepšinio ir tinklinio aikšteles, nėra daugiafunkcinio centro).

Darbo grupės nariai  atliko preliminarius lėšų poreikio skaičiavimus. Bendras lėšų poreikis mokyklų sporto aikštynų atnaujinimui  sudarytų apie 6  mln. eurų.

Apibendrindama sporto aikštynų analizes rezultatus darbo grupė pasiūlė Klaipėdos miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų sporto aikštynus suskirstyti į dvi grupes ir atnaujinimą (modernizavimą) vykdyti kompleksiškai pagal šias pozicijas:

  1. Mokyklos, kurioms reikalinga atnaujinti visą infrastruktūrą (futbolo aikštę, lengvosios atletikos bėgimo takus ir kitas teritorijoje esančias aikštelės (pagal poreikį) tokias kaip krepšinio, tinklinio ir kt.
  2. Mokyklos, kuriose reikia atnaujinti smulkesnę infrastruktūrą (standartinę krepšinio aikštelę, universalią tinklinio aikštelę ir kita pagal poreikį).

Sporto aikštynų modernizavimą siūloma atlikti 2018–2021 metais atsižvelgiant į Klaipėdos miesto savivaldybės finansines galimybes.

Tiesa, veiksmų situacijai pakeisti jau imtasi. Šiemet Socialinės infrastruktūros priežiūros skyrius įgyvendino Prano Mašioto progimnazijos futbolo ir universaliosios sporto aikštynų atnaujinimo projektą. Buvo pakeista futbolo aikštės dirbtinės žolės danga, įrengtos kamuolių gaudyklės, pastatyti futbolo vartai ir dengti atsarginių žaidėjų suoleliai. Universalioje aikštelėje  taip pakeista dirbtinės žolės danga bei restauruotas  aptvėrimas. Projekto vertė – 214 400 Eur. Taip pat pradėtas įgyvendinti Vytauto Didžiojo gimnazijos sporto aikštyno atnaujinimo projektas. Pradedamas rengti aikštyno techninis projektas. Stadiono tvarkybos darbai suskirstyti į du etapus: 2018 m. planuojama atlikti darbų (įskaitant ir techninio projekto parengimą) už 208 000 Eur. Bus įrengtas bėgimo takas, dirbtinės žolės dangos futbolo aikštė ir lengvosios atletikos sektorius, o 2019 m. bus įrengta dirbtinės dangos universali sporto aikštė, kurios preliminari vertė – apie 60000–80000 Eur. Pradėti įgyvendinti ir S. Dacho progimnazijos sporto salės modernizavimo darbai. Planuojama įrengti vėdinimo sistemą, pakeisti elektros instaliaciją, šildymo sistemą, pakeisti grindų dangą, atnaujinti sienų ir lubų apdailą. Rengiamas remonto darbų techninis projektas, remonto darbai turi būti atlikti  2018 m. iki kovo 1 d., darbų vertė – 128 000 Eur.

Artimiausiais metais neatpažįstamai pasikeis ir kiti Klaipėdos stadionai.Tam skirta 964 000 eurų. Pvz.,  „Verdenės“ progimnazijoje už 700 000 eurų bus įrengti lengvosios atletikos bėgimo takai (dabartinis plotas 1970 kv. m) ir lengvosios atletikos bei kiti sektoriai, įrengta drenažo sistema, futbolo stadionas (apie 4800 kv. m) su 20 mm gumos granulių paklotu ir 40 mm dirbtinė žolė (dabartinis plotas 6560 kv. m). Šalia „Žemynos“ gimnazijos už 150 000 eurų numatytos įrengti 3 krepšinio aikštelės po 420 kv. m „Gedminų“ progimnazijos teritorijoje už 50 000 eurų bus įrengta tinklinio aikštelė (apie 400 kv. m). „Maksimo Gorkio“ progimnazijai už 12 000 eurų parengtas techninis projektas universaliai aikštelei arba Jūreivystės kolegijos stadionui. Už 40 000 eurų bus atnaujinta 800 kv. m universali aikštelė prie „Vydūno“ gimnazijos.

Numatoma atlikti ir kur kas stambesnių sporto objektų statybos bei rekonstrukcijos darbus. Pavyzdžiui, Futbolo mokyklos ir baseino pastatokonversija bus vykdoma 3 etapais.

I etapas (2018–2020 m.) – Futbolo administracinio pastato rekonstravimas į sporto paskirties pastatą – daugiafunkcį paslaugų centrą. Futbolo mokyklos pastatas bus 2 aukštų su požemine dalimi. Pastate bus įrengtos administracinės patalpos, sporto, treniruoklių salės, persirengimo kambariai su dušinėmis. Įrengiamos automobilių stovėjimo aikštelės, nauji įvažiavimai, dviračių saugojimo vietos, sutvarkyta atitinkama pėsčiųjų tako atkarpa ir įrengtas dviračių takas ties Paryžiaus Komunos gatve. Antruoju etapu (2018-2020 m.) įrengiamos 2 dirbtinės dangos  futbolo aikštės su žiūrovų tribūnomis. Taip pat nauji sporto aikštynai, apšvietimas, lauko treniruokliai, poilsio ir žaliosios zonos, įrengiamas teritorijos aptvėrimas. Trečiuoju etapu (2019–2020 m.) numatomos sunkiosios atletikos sporto klubo statybos. Tai 2 aukštų pastatas su požemine dalimi. Projektavimo darbus planuojama baigti iki šių metų pabaigos ir kitų metų pradžioje numatoma skelbti konkursą rangos darbams. Viso projekto vertė 12 500 000 eurų. Iš savivaldybės biudžeto – 8 milijonai, Europos sąjungos – 1 800 000 eurų, Valstybinės lėšos iš Kūno kultūros ir sporto departamento – 1 800 000 eurų. Taip pat iš Lietuvos futbolo federacijos planuojama gauti apie 1 mln. Eur dirbtinių futbolo dangų įrengimui.

Numatomas ir Klaipėdos irklavimo bazės modernizavimas. Sporto bazė bus rekonstruojama 2018–2019 metais. Lėšos modernizavimui skirtos iš savivaldybės biudžeto – 1 474 000 eurų. Prasidės ir naujos daugiafunkcinės sporto salės statyba šiaurinėje miesto dalyje. Tai sporto salė su 2 žaidimo aikštelėmis, sporto treniruoklių sale ir ištraukiamomis žiūrovų tribūnomis. Šioje salėje galės sportuoti krepšinio, tinklinio, rankinio bei gimnastikos, badmintono  mėgėjai ir profesionalai. Šiuo metu vykdoma sporto salės projektavimo pirkimo procedūra. 2018 metų rudenį planuojama jau turėti techninį projektą. Vėliau bus skelbiamas konkursas rangos darbams, kurie prasidės 2019 metų pradžioje ir baigtis 2020 viduryje. Viso projekto vertė 2 700 000 Eur.

Klaipėdos miesto savivaldybės informacija

Žymos
Back to top button
Close
Close