Sportas

Savaitgalį Klaipėdoje vyks Vasaros paplūdimio sporto festivalis

Jau šį šeštadienį, rugpjūčio 10 d., Klaipėdos Smiltynės paplūdimys skambės sporto ritmais. Antrą kartą vyks gražia Klaipėdos tradicija tampantis Vasaros paplūdimio sporto festivalis, šiais metais atsinaujinęs ir pasipildęs dar spalvingesnėmis sporto rungtynėmis – galiūnų, fechtavimo ar parasparnių.

Sveikos gyvensenos skatinimui ir sporto populiarinimui skirtas renginys išskirtinis savo sporto šakų įvairove bei tuo, jog lankytojai galės ne tik išvysti profesionalių sportininkų varžybas, bet ir patys jose dalyvauti. „Pirmasis renginys vyko 2018 metais, kuomet Klaipėda buvo Europos sporto miestas. Džiugu, kad tuo metu užgimusios iniciatyvos tampa gražia tradicija“, – pasakojo renginio globėjos – Klaipėdos miesto savivaldybės – Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėja Rasa Rumšienė.

Šventės metu įvairių sporto šakų klubai ir federacijos organizuos atviras treniruotes, kuriose miesto svečiai ir gyventojai galės susipažinti su kiekvienos sporto šakos ypatumais, o įgytas teorines žinias čia pat ir išmėginti praktiškai.

Kiekvieno sporto pagrindas – apšilimas, todėl festivalis prasidės nuotaikinga mankšta , kurią ves patyrusi asmeninė trenerė Rasa Vilkienė. „Rytinė treniruotė taps puikiu pasiruošimu festivalio sportinėms rungtims bei geros nuotaikos užtaisu visai dienai. Naujus fizinio parengimo įgūdžius bus galima panaudoti ne tik šventės metu, bet ir pasitinkant kiekvieną žvalią dieną“, – džiaugėsi Rasa, pridurdama, kad ši mankšta bus skirta įvairių sportinių pajėgumų žmonėms.

Vienas iš netikėčiausių šventės akcentų – fechtuotojai, kurie varžybines ir parodomąsias programas organizuos paplūdimyje. Nors vieta – tikras iššūkis, fechtavimo klubo „Klaipėdos riteriai“ atstovė Aušra Šunokaitė džiaugiasi, jog aistra šiam sportui bus galima pasidalyti su visais šventės lankytojais.
„Dalyviai galės susipažinti su fechtavimo disciplina. Greta varžybų organizuosime edukacinius užsiėmimus. Supažindinsime su ginklais, apranga. Leisime išbandyti jėgas fechtuojantis su patyrusiais sportininkais“, – būsimą programą pristatė Aušra.

Šventėje dalyvaus ir sportininkai – galiūnai Mindaugas Jaras bei Dainius Repšys, su kuriais klaipėdiečiai ir miesto svečiai galėjo susipažinti vos prieš kelias savaites vykusioje Jūros šventėje, kuomet geležinkelio stotyje jie traukė lokomotyvą. Šie ir kiti Lietuvos galiūnai susirungs šešiose rungtyse. Žiūrovų laukia išties įspūdingas reginys. Tarp varžybinių rungčių galiūnai pakvies miesto gyventojus ir svečius iš arčiau susipažinti su šio sporto užkulisiais ir patiems sudalyvauti rungtyse, tiesa, dėl ekstremalių šios sporto šakos krūvių, savo jėgas miestiečiai galės išmėginti daugiausiai ištvermės varžybose.

„Koks gi paplūdimio sporto festivalis be tinklinio?“ – tolimesne programa dalijosi šventės organizatorių „123 Media“ atstovė Gražina Petrėnienė. Šventės metu paplūdimio tinklinio entuziastai galės susirungti 2×2 mėgėjų varžybose vyrų, moterų ir mišriose grupėse.

Varžybos vyksta ne tik ant žemės, tačiau ir ore. Organizatoriai džiaugiasi, jog renginyje pavyks išvysti ir parasparnių sporto organizaciją, Klaipėdos „Vakario“ klubą, kurie su šventės lankytojais dalysis skrydžio džiaugsmais bei pademonstruos, kaip pilotuojama ši priemonė. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai turės galimybę pasitreniruoti su parasparnio skrydžio simuliatoriumi.

Daugelį poilsiautojų galima išvysti aktyviai pramogaujant su skraidančiuoju disku. Visi šios pramogos entuziastai galės savo jėgas išbandyti ir mėgėjų lėkščiasvydžio varžybose. Šventės lankytojams sporto klubas „Marių Meškos Ultimate“ surengs atvirą šios sporto šakos treniruotę ir praves mėgėjų varžybas, kuriose galės susirungti visi norintys.

Daugiausiai sportininkų atvyks susirungti paplūdimio futbolo, rankinio ir imtynių varžybose. Planuojama, kad šių sporto šakų varžybose susirungs daugiau nei 250 sportininkų.

„Paplūdimio rankinio aikštelėje varžysis 12 komandų. Varžybos vyks pagal Tarptautines paplūdimio rankinio taisykles, keturiose kategorijose: moterys; vyrai; mergaitės gimusios 2004–2007 m.; berniukai gimę 2005–2007 m.“, – varžybas pristatė Klaipėdos rankinio federacijos atstovas Vidmantas Toliušis.

Lietuvos imtynių federacijos, paplūdimio imtynių turnyro organizatorius Valdas Malinauskas pasakojo, kad ant smėlio laukia išties intensyvios kovos. „Tarpusavyje besivaržantys sportininkai kovos ne tik dėl geriausio titulo, tačiau ir dovanos gražius reginius žiūrovams“, – lūkesčiais dalijosi V. Malinauskas.

Karštos dvikovos laukia ir paplūdimio futbolo aikštelėje. Klaipėdos apskr. ir m. futbolo federacijos atstovas Modestas Jackus informavo, kad į šias kovas siekiama atrinkti tokias komandas, kurioms tai būtų pirma patirtis paplūdimio futbole, taip siekiant populiarinti šią sporto šaką. M. Jackus pasakojo, jog šventės dalyviai galės išbandyti save įvairiose paplūdimio futbolo estafetėse.

Visiems, norintiems pasidžiaugti saulės vonių ir jūros teikiamais malonumais, intelektualiai leidžiant laiką, bus organizuojamos šachmatų varžybos.

Renginio metu veiks vaikų pramogų zona, kurioje patyrę animatoriai pasirūpins mažųjų užimtumu. Vaikai galės smagiai praleisti laiką pūsdami burbulus, dalyvaudami žaidimuose ir estafetėse, lėkščių sukimo ir žongliravimo pamokose. Veiks edukacinis stalo žaidimų kampelis.

„Laukia išties smagi diena aktyviai leidžiant laisvalaikį, pramogaujant ir besidžiaugiant vasaros teikiamais malonumais, geriausioje vietoje būti vasarą – prie jūros“, – džiaugėsi organizatoriaus „123 Media“ atstovė Gražina, primindama jog šis renginys – nemokamas.

Dominykas Genevičius (ELTA)

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close