Sportas

A diviziono ketvirtfinalio starte – favoritų nesėkmės

Nostra.lt-RKL čempionate įvyko trys atkrintamųjų susitikimai bei startavo A diviziono ketvirtfinalio etapas.

A divizionas

„Tauragė“ parklupdė reguliaraus sezono nugalėtojus

Skambia nata ketvirtfinalio etapą pradėjo „Tauragės“ krepšininkai, kurie išvykoje 74:63 (13:17, 16:18, 27:22, 18:6) pranoko pirmąją vietą sezone užėmusią Kauno r. „Omega-Tauras“ ekipą.

Serijoje iki trijų pergalių rezultatas tapo 1:0.

Tauragiškiai tris kėlinius vijosi savo varžovus ir prieš lemiamas 10 žaidimo minučių turėjo minimalų deficitą (56:57).

Visgi ketvirtajame kėlinyje vaizdas pasikeitė ir svečiai perlaužė rungtynių eigą savo naudai. Tai padėjo padaryti geležinė gynyba. „Tauragė“ per lemiamą ketvirtį praleido vos 6 taškus (18:6) ir tai leido šiems ne tik išsiveržti į priekį, bet ir įgyti dviženklę persvarą, kurios „Omega-Tauras“ panaikinti nebesugebėjo.

Nugalėtojams Martynas Linkevičius pelnė 18 taškų, Augustinas Krūminis surinko 15, Justas Vazalis pridėjo 14 taškų.

„Omega-Tauras“ komandai Šarūnas Vasiliauskas pelnė 18 taškų, po 11 surinko Edvinas Jezukevičius ir Simas Šliogeris, 8 taškus pridėjo Vidmantas Užkuraitis.

Antrosios serijos rungtynės vyks balandžio 17 dieną, Tauragėje.

Šios poros nugalėtojas pusfinalyje susitiks su Kėdainių sporto centro ir Kauno „Žalgirio-3“ poros nugalėtoju.

Plungėje šeimininkavo svečiai iš Prienų

Po dramatiškos pergalės aštuntfinalio etape Prienų „Mačiūnai-KKSC“ neatleidžia greičio pedalo bei pasiekė pirmąją pergalę ketvirtfinalio etape.

Pauliaus Ivanausko auklėtiniai išvykoje 82:68 (27:22, 18:15, 16:13, 21:18) pranoko Plungės „Olimpą“, kuris reguliarųjį sezoną baigė trečioje vietoje.

Svečiai savo sąlygas diktavo visų rungtynių metu. Visus mačo ketvirčius laimėję Prienų krepšininkai po trečiojo įgijo dviženklį pranašumą (71:60), o lemiamoje rungtynių stadijoje sėkmingai apgynė turėtą persvarą.

„Mačiūnų-KKSC“ ekipą į pergalę vedė Domantas Šeškus pelnęs 24 taškus, Paulius Steikūnas surinko 21, Arnas Tilindė pridėjo 10 taškų.

„Olimpo“ neišgelbėjo 19 Manto Kazono taškų, Dominykas Matutis surinko 13, Nojus Radžius ir Rokas Kreišmontas pridėjo po 10 taškų.

Antrosios serijos rungtynės balandžio 17 dieną vyks Prienuose.

Šios poros nugalėtojas pusfinalyje susitiks su „Biržų“ ir „Raseinių“ poros nugalėtoju.

B divizionas

Finalo ketvertas – be šeimininkų

Po dramatiškos kovos paaiškėjo, jog šio sezono Nostra.lt-RKL B diviziono finalo ketverte neišvysime šeimininkų – Utenos „Juventus-Užpalių“ ekipos.

Uteniškių kelią link titulo ketvirtfinalyje sustabdė „Druskininkai“, kurie išvykoje 96:93 (18:22, 9:17, 28:19, 22:19, 19:16) palaužė savo varžovus.

Seriją iki dviejų pergalių „Druskininkai“ laimėjo 2:1.

Šiose rungtynėse įvyko du pratęsimai.

Šeimininkai kontroliavo rungtynes pirmoje rungtynių pusėje bei buvo susikrovę dviženklę persvarą (39:27).

Visgi po pertraukos vaizdas pasikeitė ir svečiai iš Druskininkų išlipo iš šios duobės. Paskutinė ataka ketvirtajame kėlinyje priklausė svečiams, bet pergalę per pagrindinį rungtynių laiką galėjęs atnešti Dariaus Kibildžio metimas buvo netikslus (77:77).

Pirmasis pratęsimas taip pat klostėsi dramatiškai. Paskutinę jo minutę ekipos keitėsi netaikliais metimais, o lemiamas „Druskininkų“ krepšininko Edgaro Švelgino metimas buvo netaiklus ir ši dramatiška serija kėlėsi į antrąjį pratęsimą.

Antrajame pratęsime savo sąlygas jau diktavo rungtynių nugalėtojai, kurie nuo pirmosios jo minutės išsiveržė į priekį, o pergalę įtvirtino baudų metimais.

Nugalėtojams Darius Kibildis pelnė 18 taškų, po 17 surinko Tomas Rinkevičius ir Edgaras Švelginas,

Uteniškiams Tomas Mackonis pelnė 30 taškų, Ernestas Leipus surinko 13, Dovydas Sakalnikas pridėjo 12 taškų.

Pusfinalyje „Druskininkų“ laukia Radviliškio KK „Radviliškis-ŠSPC“.