Švietimas

Klaipėdoje steigiama Kadetų mokykla

Ateinančių metų rugsėjį Klaipėdoje duris atvers Kadetų mokykla. Trečiadienį posėdžiavusi Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos kolegija pritarė, kad Kadetų mokykla būtų kuriama Ievos Simonaitytės mokyklos pagrindu. Planuojama, kad iš pradžių čia būtų formuojamos 5-8 kadetų klasės, o vėliau prisidėtų ir vyresnės.

Kadetų mokyklos steigimas yra numatytas Klaipėdos bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos plane. Dėl šios idėjos įgyvendinimo pastaruosius metus vyko intensyvios diskusijos su Švietimo ir mokslo ministerija, jūrine bendruomene. Galiausiai apsispręsta, kad steigėjo vaidmens imasi savivaldybė, parengta ir ministerijai pateikta jūrų kadetų ugdymo samprata, o trečiadienį pritarta ir Kadetų mokyklos steigimo būdui.

Kuriant Kadetų mokyklą I. Simonaitytės mokyklos pagrindu, planuojama pertvarkyti šios įstaigos vidaus struktūrą bei pakeisti ugdymo turinį, o dabar veikiančias jaunimo klases iškelti į Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijos pastatą kaip Jaunimo skyrių. I. Simonaitytės mokykla kaip pagrindas Kadetų mokyklos kūrimui pasirinkta dėl to, kad jaunimo klasėse mokinių skaičius mažėja, jų perkėlimas į suaugusiųjų gimnaziją, kurioje mokinių skaičius taip pat mažėja, vyktų net ir nekuriant Kadetų mokyklos.

Iki 2019 metų rugsėjo, kada jau turi veikti Kadetų mokykla, būtina ne tik atlikti tokios įstaigos kūrimui reikalingas procedūras, bet ir išspręsti patalpų klausimą. Viena iš galimybių – Kadetų mokyklos įsikūrimas dabartinėse Ievos Simonaitytės mokyklos patalpose, tačiau svarstomi ir kiti variantai, sakoma Klaipėdos savivaldybės pranešime.

Kadetų mokykloje pagrindinio ir vidurinio ugdymo turinys būtų papildomas jūreivystės, laivybos ir karybos pagrindų ugdymo programa. Pagrindinis Kadetų mokyklos ugdymo tikslas – formuoti mokinių jūrinį mentalitetą, ugdant patriotišką Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, pilietį, puoselėjantį jūrines tradicijas ir jūreivystės istoriją.

Daiva Krunglevičienė (ELTA)

0 0 votes
Article Rating
Žymos
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close