Transportas

Daugiau vietos Klaipėdos gatvėse ir kiemuose – išgabenami bešeimininkiai automobiliai

Šią savaitę Klaipėdos miesto savivaldybės iniciatyva iš uostamiesčio bendro naudojimo erdvių pradėti šalinti ilgą laiką nenaudojami automobiliai. Be priežiūros paliktos transporto priemonės atima galimybę kitiems klaipėdiečiams naudotis parkavimo vietomis, kelia aplinkosauginių incidentų grėsmę bei vizualiai teršia miestą. Todėl Klaipėdos miesto savivaldybės specialistai sudarė sąrašą šalintinų automobilių, kurie bus nukelti ir išvežti į saugojimo aikštelę.

“Ilgai lauktas veiksmas, kurį stabdė ne kažkieno abejingumas, bet gausybės privalomų procedūrų džiunglės. Tikiu, kad pagaliau mieste apsišluosime ir apsivalysime nuo senų laužų ir griuvenų bei pagaliau pradėsime įgyvendinti nulinę toleranciją apleistam tokiam “kilnojamam” turtui”, – sakė Vytautas Grubliauskas, Klaipėdos miesto meras.

Šią paslaugą miestui suteiks viešųjų pirkimų konkursą laimėjęs UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ (KAP). Pirmasis į saugojimo aikštelę vilkiku jau išgabentas “Volvo“ markės lengvasis automobilis.

„Nukėlimas vyksta pagal numatytas procedūras: iš savivaldybės gavę sąrašą vykstame į nurodytą vietą, dalyvauja antstolis, kuris fiksuoja automobilio būklę, taip pat savivaldybės administracijos atstovai, kurie prižiūri, ar nukėlimas ir transportavimas nepadaro žalos automobiliui“, – aiškino Imantas Paliakas, UAB „Klaipėdos autobusų parkas“ Eksploatacijos departamento direktorius.

Pasak KAP administracijos, ši paslauga yra dar viena nauja bendrovės veikla. Kadangi koronaviruso karantino metu kone dvigubai sumažėjo tarpmiestinių keleivių pervežimų, bendrovė išnaudodama turimą infrastruktūrą bei specialistus imasi kitų su transportu susijusių veiklų: teikia gatvių valymo, siuntų gabenimo paslaugas.

Nukeltos neprižiūrimos transporto priemonės vienerius metus bus saugomos aptvertoje ir nuolat stebimoje teritorijoje. Jei per šį laiką atsiras automobilio šeimininkas, jis atsiimdamas automobilį turės savivaldybei padengti transportavimo ir saugojimo išlaidas. Jei per metus savininkai neapsireikš, bus inicijuojamos neeksploatuojamų transporto priemonių pripažinimo bešeimininkiu turtu procedūros ir po teismo sprendimo automobiliai bus utilizuojami.

Artimiausiu metu planuojamų nukeldinti transporto priemonių sąrašas:

Eil. nr.Markė, modelisValstybinis registracijos numerisSpalvaTransporto priemonės buvimo vieta (adresas)
1FORD MONDEOGUK341mėlynaTaikos pr. 64
2RENAULT SCENICCHK177mėlynaDubysos g. 58
3BRENDERUP 1205DN281pilkaTaikos pr. 83
4OPEL ASTRAHBT552mėlynaMinijos g. 75A
5PEUGEOT 307HEN419pilkaKlevų g. 3
6DAEWOO TACUMACND866pilkaDragūnų g. 11
8OPEL ASTRABe valst. nr.MėlynaTaikos pr. 80
9MERCEDES-BENZBe valst. nr.MėlynaTies Taikos pr. 141A
10RENAULT MEGANE SCENICEZB632PilkaLaukininkų g. 45/56
11RENAULT LAGUNACEC753RaudonaVilniaus pl. 10
12AUDI A6BZG815PilkaBudelkiemio g. 11/21
13MERCEDES-BENZK042248BaltaTaikos pr. 118A/120
14FORDBe valst. nr.RaudonaMarkučių g. 5
15FORD FOCUSEGL248PilkaDebreceno g. 22

Informacija apie nukeldinamus automobilius skelbiama https://www.klaipeda.lt/lt/naujienos/skelbimai/7656/del-planuojamu-priverstinai-nuvezti-neeksploatuojamu-transporto-priemoniu-saraso-paskelbimo:2569

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close