Turizmas

Klaipėdos uoste vieši naujutėlaitis kruizinis laivas „Mein Schiff 6“

Klaipėdos uoste pirmą kartą vieši naujutėlaitis kruizinis laivas „Mein Schiff 6“, Hamburge pašventintas tik šių metų birželio 1 dieną. 295 metrų ilgio laivas su Maltos vėliava atplukdė 2 493 turistus.

Į Klaipėdą atvykę turistai, kurių dauguma yra vokiečiai, pasirinko ekskursijas po Klaipėdą, Kuršių neriją, Ventės ragą, iškylas Minijos upe į Mingę, apsilankymą Šaltojo karo muziejuje Plateliuose.

Laikantis tradicijos, pirmą kartą į Klaipėdą atplaukusiam kruiziniam laivui įteiktas uosto ženklas. Jį įteikė uosto kapitono pavaduotojas Eduardas Ringis ir Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

„Turime seną gražią tradiciją pasitikti pirmą kartą į uostą atplaukusius kruizinius laivus ir įteikti mūsų uosto ženklą kaip įrodymą, jog mūsų uostas yra svetingas ir tokie laivai visada laukiami Klaipėdoje“, – laivo kapitonui sakė E. Ringis.

Įspūdingame, prabangiame laive yra 15 denių, laivas talpina 2 534 turistus. Svečių gerove laive rūpinasi 1 029 žmonių įgula. Laive įrengta 1 250 kajučių, 80 procentų jų turi balkoną. Turistai pagal savo poreikius ir galimybes gali pasirinkti iš skirtingų kategorijų kajučių – nuo jaunimui ir šeimoms pritaikytų kambarių iki liukso klasės apartamentų, visuose numeriuose sukurta natūrali namų aplinka. Prabangiausios kajutės turi privačias atviras terasas.

Svečių paslaugoms laive įrengtas 1 000 vietų teatras, veikia kazino, SPA centras, parduotuvės, restoranai ir kavinės.

295 metrų ilgio laivo „Mein Schiff 6“ savininkas – „TUI Cruises“. Kompanijai priklauso šeši laivai tokiu pačiu pavadinimu, kurie skiriasi tik skaičiais gale. Uostamiestyje jau lankėsi šio laivo „broliai“ – prabangūs laivai „Mein Schiff 3“, „Mein Schiff 4“ bei „Mein Schiff 5“.

Šiemet Klaipėdos uoste laukiama 64 kruizinių laivų, kuriais į miestą turėtų atplaukti rekordinis skaičius turistų – 85 tūkstančiai. Pernai į uostamiestį atplaukė 52 kruiziniai laivai, atplukdę apie 65 tūkstančius turistų.

0 0 vote
Article Rating
Žymos
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close