Turizmas

New York Times: tikrai verta aplankyti Lietuvą 2018-aisiais

„New York Times“ kelionių apžvalgininkė Jada Yuan pasiryžo aplankyti 52 pasaulio vietas per vienuolika mėnesių. Ji užklydo ir į mūsų regioną neatsitiktinai, nes lankė Vilnių ir Taliną kaip sostines tų valstybių, kurios šiemet švenčia savo valstybingumo šimtmetį.

Ji žavisi ir tokiais istoriniais įvykiais kaip „Baltijos kelias“, kuomet du milijonai žmonių sudarė gyvą vienybės grandinę nuo Vilniaus iki Talino. Ši gyva grandinė buvo protesto ženklas prieš Sovietų Sąjungą ir tuo pačiu simbolizavo Baltijos tautų vienybę. Straipsnyje taip pat apžvelgiama, koks Baltijos šalims buvo nelengvas kelias nepriklausomybės link.

Šalies pažinimas skriejant oru ir istorijos pamokos

Viešnia buvo pakerėta ir skydžiu oro balionu virš Vilniaus, jo apylinkių bei nepakartojamu gamtos grožiu. Jada su gide taip pat apsilankė kryžių kalne, buvo supažindinta su šio kalno reikšme Lietuvos žmonėms.

Straipsnyje apžvelgiami ir mūsų tragiškos istorijos tarpsniai: žmonių tremtys į Sibirą, holokaustas, KGB represijos.

Kulinarinė patirtis

Jada Yuan tiesiogiai susipažino ir su kulinariniu paveldu: kepta duona su sūriu, šaltibarščiais bei cepelinais. Viešniai ypatingai patiko gira bei alus, kurie sulaukė nemažų pagyrų.

Sąraše vyrauja Europos miestai ir regionai

Šiame sąraše paminėta nemažai pasaulio šalių ir miestų, kuriuos verta aplankyti būtent 2018-aisiais. Tarp lankytinų krypčių Europoje į šį sąrašą pateko Bristolis Anglijoje, Südtirol bei Emilia-Romagna regionai Šiaurės Italijoje, Ribera del Duero bei Sevilija Ispanijoje, Ypres Belgijoje, Arles ir Megève Prancūcijoje,  Praha Čekijoje, Lietuva, Estija, Islandija, Belgradas Serbijoje, Oslas Norvegijoje, Vierwaldstättersee Šveicarijoje, Vakarų Vokietija,  Basilicatos regionas Pietų Italijoje bei Glasgas Škotijoje.

Visas 52 vietų sąrašas, kurias verta aplankyti 2018-aisiais:

https://www.nytimes.com/interactive/2018/travel/places-to-visit.html

Kaip Jada Yuan sekėsi kelionėje, galite perskaityti žemiau pateiktoje nuorodoje, kur rasite visą straipsnį anglų kalba.

https://www.nytimes.com/2018/07/24/travel/tallinn-estonia-vilnius-lithuania-52-places.html

Parengta pagal „New York Times“ informaciją

0 0 vote
Article Rating
Žymos
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close