Turizmas

Statistiniais faktais pristatytas 2017-ųjų metų Klaipėdos turistinis sezonas

Koks gi buvo 2017 metų Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės turistinis sezonas, statistiniais faktais pristatoma, ką pavyko pasiekti ir ką verta paminėti:

 • Klaipėdoje jau apsilankė ir vis dar lankosi daugybė turistų, kurie ne tik apžiūri gražiausias ir įdomiausias miesto bei regiono vietas, bet ir aktyviai dalyvauja Lietuvos kultūros sostinės renginiuose. VšĮ Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro duomenimis iki rugsėjo 25 dienos apsilankė daugiau nei 115 000 turistų, iš kurių 74 716 atvyko kruiziniais laivais.
 • Daugiausia svečių sulaukėme iš Vokietijos, Lietuvos, JAV, Lenkijos, Latvijos, Didžiosios Britanijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Rusijos bei Šveicarijos.
 • Į Klaipėdos uostą jau atvyko 63 kruiziniai laivai, t. y. 25 proc . daugiau nei 2016 metais. Šį sezoną paskutinis kruizinis laineris AIDA Vita į Klaipėdą atvyks spalio 12 d.
 • Pagal turizmo centro atliktą turistų apklausą beveik 35 proc. svečių į mūsų miestą atvyksta laivu / keltu, 29 proc. automobiliu, 15 proc. autobusu, 6 proc. traukiniu.
 • 60 proc. miesto svečių keliauja su šeima arba draugais, 27 proc. renkasi keliauti vieni, o 13 proc. keliauja su turistinėmis grupėmis.
 • Informacijos apie miestą turistai ieško internete (~20 proc.), gauna rekomendacijas iš draugų bei artimųjų (~20 proc.), naudojasi įvairia informacine spausdintina medžiaga (~20 proc.). 4 proc. apklaustųjų prieš atvykdami į mūsų miestą skaitė atsiliepimus puslapyje Trip Advisor.
 • Mūsų mieste svečiai dažniausiai praleidžia nuo vienos / dviejų (po 35 proc. ) iki 4 dienų (19 proc). Viešnagės metu svečių išlaidos asmeniui būdavo: 50 Eur (30 proc.), 50–100 Eur (32 proc.), 100–200 Eur (25 proc.), 200–300 Eur (9 proc.) ir kt.
 • Beveik 69 proc. apklaustųjų paminėjo, jog norėtų sugrįžti į mūsų miestą, nes Klaipėda – įdomus miestas (33 proc.), čia gyvena ir dirba draugiški žmonės (25 proc. ), jog miestas žalias ir švarus (21 proc.) ir puikus aptarnavimas (12 proc. )
 • Klaipėdos miesto bei regiono turizmo galimybės buvo pristatytos 12 tarptautinių turizmo parodų : Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Čekijoje, Baltarusijoje ir kt.
 • Klaipėdos mieste lankėsi žurnalistai iš Vokietijos, Italijos, Nyderlandų, Lietuvos, Rusijos. Čia buvo filmuojamos laidos „Verrueckt nach Meer“ („Išprotėję dėl jūros“), Sankt Peterburgo laida „Labas rytas“, LRyto TV „Vasara su reporteriu“ ir kt.
 • VšĮ Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centras parodos „Adventur“ metu buvo paskelbtas sėkmingiausiu Lietuvos turizmo informacijos centru Lietuvoje.
 • Spalio mėnesį Klaipėdoje startuoja naujas turistinis projektas „Jaunasis Klaipėdos ambasadorius“, kuris kvies 8–11 metų moksleivius susipažinti su miesto istorija, lankomomis vietomis ir tapti tikraisiais Klaipėdos miesto ambasadoriais.

Klaipėdos miesto savivaldybės informacija

Žymos

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close