Uostas

Klaipėdoje šiemet perkrautas jau antrasis SGD krovinys

„Lietuvos energijos“ grupei priklausanti elektros energijos ir dujų tiekimo bendrovė „Lietuvos energijos tiekimas“ (LET) atliko antrą šiais metais mažos apimties suskystintų gamtinių dujų (SGD) perkrovą.

„Lietuvos energijos tiekimas“ į SGD terminalo operatorės „Klaipėdos naftos“ operacijoms pradėtą naudoti SGD bunkeriavimo laivą „Kairos“ perkrovė SGD krovinį, kurio dalis yra skirta pergabenti į Klaipėdos antžeminę SGD stotį, pranešė bendrovė.

Mažos apimties SGD perkrovų veikla pradėta 2017 metų pradžioje. Pirmadienį įvykdyta SGD perkrova yra šešiolikta Lietuvoje.

„Džiaugiamės metus pradėdami intensyvia veikla mažos apimties SGD perkrovų rinkoje. Antrąją 2019 metų savaitę atliekame jau antrą perkrovą šiemet Klaipėdoje. Tai įrodo, kad Baltijos jūros regione tampame SGD paskirstymo centru, iš kurio dujos keliauja tiek jūra, tiek sausuma į kitas valstybes“, – pranešime sako „Lietuvos energijos tiekimo“ generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas.

Šis mažos apimties SGD pardavimo sandoris svarbus ir Klaipėdos SGD terminalo operatorei „Klaipėdos naftai“, išbandysiančiai visą SGD tiekimo grandinę nuo laivo-saugyklos „Independence“, panaudojant dujovežį „Kairos“ ir perkraunant krovinį į antžeminę SGD stotį.

Pirmoji mažos apimties SGD perkrova šiemet atlikta sausio 1 dieną, kai iš SGD terminalo LET tarptautinei žaliavų prekybos ir logistikos kompanijai „Trafigura“ į laivą „Coral EnergICE“ perkrovė SGD krovinį.

„Lietuvos energijos tiekimas“ veikia nuo šių metų spalio 1 d., kai perėmęs dalį ESO veiklos, gyventojams pradėjo tiekti elektros energiją ir gamtines dujas. Nuo 2019 m. sausio 1 d. prisijungus ir LITGAS, „Lietuvos energijos tiekimas“ perėmė ir paskirtojo tiekimo veiklą.

2018 metais iš Klaipėdos SGD terminalo LET perkrovė 300 GWh mažos apimties SGD krovinių. Šie kroviniai buvo skirti klientams Baltijos ir Šiaurės jūroje arba antžeminei SGD stotelei.

ELTA

0 0 votes
Article Rating
Žymos
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close