Uostas

Tarša suvaldyta, ekstremali situacija atšaukiama

Dėl taršos Danės upėje gruodžio 31 d. Klaipėdos mieste paskelbta ekstremali situacija atšaukiama. Taip nuspręsta šiandien, sausio 10 d., vykusiame Klaipėdos miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje.

Ekstremalios situacijos operacijų vadovė, Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybos Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkė Laura Dagilienė informavo, kad likviduojant taršą iš viso surinkta 73 tonos nafta užteršto vandens, 1,3 tonos naftos produktais užterštų meldų. Taršą lokalizavus, nuo praėjusio trečiadienio, Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai toliau stebėjo situaciją Danės upėje – čia nuo suteptų krantinių bei laivų dar vis pasirodydavo plona naftos produktų plėvelė, kuri buvo skaidoma. Šiandien plona naftos produktų plėvelė užfiksuota tik ties viena vieta, prie Pilies tilto. Esant tokiai situacijai, operacijų vadovė rekomendavo ekstremalią situaciją atšaukti, tokią pačią rekomendaciją pateikė ir Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas.

„Dėkoju visiems dirbusiems, kad ekstremali situacija būtų suvaldyta – Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnams, kurie atliko titanišką darbą, taip pat aplinkosaugininkams, uosto direkcijos, savivaldybės civilinės saugos specialistams, pagal sutartį dirbusios privačios kompanijos atstovams. Sėkmingo tarnybų ir specialistų bendradarbiavimo dėka situacija yra suvaldyta, o dabar labai laukiame, kad artimiausiu metu būtų įvardinti ir teršėjai“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Pagal Aplinkos apsaugos agentūros paimtus mėginius nustatyta, kad į vandenį pateko atmosferos oro paveiktas dyzelino ir panaudotos alyvos mišinys. Kaip informuota praėjusią savaitę, taip pat buvo patikrinti AB „Klaipėdos vanduo“ paviršinių nuotekų išleistuvai, paimti mėginiai, taršos naftos produktais nerasta, taip pat buvo apžiūrėtos uosto įmonių krantinės, mėginiai paimti taršą užfiksavus ties 57 ir 59 krantinėmis. Ties 57 krantine naftos produktų koncentracija siekė 0,44 mg/l, ties 59 krantine – 28 mg/l, kai riba – 0,2 mg/l, Uosto direkcija vykdė teršalų surinkimo darbus, taip pat stebėjo situaciją uosto akvatorijoje. Pasak L. Dagilienės, tyrimas, siekiant nustatyti taršos kaltininką, tęsiamas, policijos bei Uosto direkcijos paprašyta pateikti vaizdo kamerų duomenis.

Kaip skelbia Aplinkos ministerija, teršėjas privalės atlyginti aplinkai padarytą žalą, ji bus apskaičiuota ir įvardinta surinkus visus reikalingus duomenis. Aplinkos apsaugos įstatyme numatyta, kad juridiniam asmeniui atsakomybė už vandens teršimą pavojingomis cheminėmis medžiagomis gali siekti ir 35 tūkst. eurų. Taip pat gresia atsakomybė ir įmonių atsakingiems asmenims (vadovams) – ji siekia iki 4300 eurų.

Nors dėl taršos incidento beveik pusantros savaitės trukusi ekstremali situacija atšaukta, situacija bus stebima toliau.

Naftos produktų kvapą skleidžiančios dėmės buvo pastebėtos naktį į gruodžio 31 d., apie 1 val. nakties. Siekiant likviduoti taršą, veiksmų nedelsiant ėmėsi Klaipėdos miesto valstybinio jūrų uosto direkcija, Savivaldybė, aplinkosaugininkai, Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (PAGD) pareigūnai. Buvo pastatytos boninės užtvaros, kurios neleido toliau plisti teršalams, atliktas jų surinkimas, skaidymas, aplinkosaugininkai paėmė teršalų mėginius, atliekamas tyrimas, siekiant nustatyti taršos šaltinį.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close