MadeinKlaipėda.lt
Home » VPT: keisdama miesto ženklą Klaipėdos savivaldybė pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą
Naujienos

VPT: keisdama miesto ženklą Klaipėdos savivaldybė pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą

Klaipėda

Viešųjų pirkimų tarnyba, atlikusi Klaipėdos savivaldybės miesto ženklo atnaujinimo paslaugų pirkimo vertinimą nustatė, kad perkančioji organizacija sutarties vykdymo metu savo veiksmais sudarė situaciją kai buvo pažeisti Viešųjų pirkimų įstatyme įtvirtinti skaidrumo ir lygiateisiškumo principai. Esmingai pakeitusi pirkimo objektą, ji turėjo vykdyti naują konkurencingą pirkimą. Tarnyba ragina perkančiąją organizaciją sutartį su paslaugų teikėja UAB „Alora“ nutraukti.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracija pirkimą „Prekės ženklo „Klaipėda laisvu stiliumi“ atnaujinimo paslaugos“ vykdė neskelbiamos apklausos būdu. Tokio pirkimo būdo pasirinkimą ji grindė tuo, kad perkamas anksčiau sukurto prekės ženklo atnaujinimas ir, atsižvelgiant į Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymą, teikti pasiūlymą pakviesti autoriai ( UAB „Alora“).

Iš pateiktų dokumentų matyti, kad Klaipėdos miesto prekės ženklą pagal 2005-04-20 sudarytą sutartį sukūrė UAB „Lukrecijos reklama“. Kartu su pasiūlymu atnaujinti prekės ženklą buvo pateiktas susitarimas dėl autorių teisių naudojimo tarp UAB „Lukrecijos reklama“ ir UAB „Alora“. Susitarime nurodyta, kad prekės ženklo autoriai – G.L ir M.V. turi darbo santykius su UAB „Alora“ ir teiks paslaugas jos vardu.

Sutarties vykdymo eigoje UAB „Alora“ teikė keliolika miesto prekės ženklo atnaujinimo projektinių pasiūlymų, tačiau perkančiajai organizacijai jie neįtiko. Tada perkančioji organizacija savo veiksmais iniciavo, kad paslaugų teikėjas sukurtų visiškai naują miesto prekės ženklą, o ne  atnaujintų senąjį logotipą.

Kadangi ženklas nėra atnaujinamas, o kuriamas visiškai naujas – keičiamas pirkimo objektas. Toks sutarties pakeitimas yra esminis, t.y. pirkimo objektas pakeičiamas taip, kaip nebuvo numatyta pirkimo pradžioje. Šie perkančiosios organizacijos veiksmai sukūrė situaciją, kad pirkimo pasirinkimo būdas (neskelbiama apklausa iš konkretaus pirminį ženklą sukūrusio tiekėjo) tapo neteisėtu. Tokiam sutarties pakeitimui turėjo būti atliekama nauja viešojo pirkimo procedūra.

Įsigydama naujo ženklo sukūrimą iš konkretaus tiekėjo neskelbiamos apklausos būdu perkančioji organizacija ribojo konkurenciją, nes nesudarė galimybės kitiems potencialiems tiekėjams dalyvauti naujo ženklo sukūrime. Taip buvo pažeistas Viešųjų pirkimų įstatyme įtvirtintas skaidrumo ir lygiateisiškumo principas.

 Perkančioji organizacija sudarytą pirkimo sutartį ir atliktą sutarties pakeitimą Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje (CVP IS) paviešino pavėluotai, taip pat tinkamai nekontroliavo sutarties vykdymo, vykdė sutartį jai pasibaigus. Šiais veiksmais buvo pažeistas įstatyme įtvirtintas skaidrumo principas.

Atsižvelgdama į nustatytus įstatymo pažeidimus, tarnyba perkančiąją organizaciją ragina sutartį su  UAB „Alora“ nutraukti.

Parengta pagal pranešimą spaudai

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika