Neringa

Gaudyti bangą mokys tik tuos, kurie socialiniuose tinkluose įsipareigos neteršti Baltijos pajūrio

Maisto atliekoms suirti reikia maždaug mėnesio, popieriui – nuo kelių mėnesių iki poros metų, plastikiniams puodeliams iki 50 metų, kai kuriems plastikiniams buteliams net iki 500 metų. Gamtosaugininkai pripažįsta, kad bet kokia išmesta šiukšlė, net elementarus cigaretės filtras, ne tik teršia gamtą, bet gali sukelti gaisrą, kuris pakenks tiek gyvūnijai, tiek augmenijai.

Kuršių nerijos nacionalinio parko atstovai prisiminė istoriją, kai išmetamos šiukšlės sukėlė tiesioginį pavojų paukščiams. „Į stintoms gaudyti skirto tinklo atplaišą įsipainiojo skėtsakalio jauniklis, todėl negalėjo pakilti iš lizdo ir skristi kartu su broliais į pietus žiemoti.  Lizdas buvo aukštos įtampos elektros stulpo viršūnėje. Elektrikai atsiuntė iš Klaipėdos didžiulį kraną ir paukštis buvo išlaisvintas“, – apie paukščio gelbėjimo operaciją pasakoja Aušra Feser, Kuršių nerijos nacionalinio parko vadovė.

Jos teigimu, nuo poilsiautojų bene labiausiai nukenčia Baltijos pajūris, nes šiukšlės tiesiog paliekamos ant kranto ar užkasamos į smėlį, nemąstant apie pasekmes.

Patvirtindama pagarbą Baltijos pajūriui, šiemet ypatingą dėmesį kovai su šiukšlinimu skirs 10-ąjį, paskutinį kartą, rugpjūčio 18-20 d. Preiloje vyksianti nemokama banglenčių sporto stovykla „Surf Camp“. Kasmet daugybės banglenčių sporto entuziastų sulaukiančios stovyklos organizatoriai šiemet nusprendė, kad bilietu į renginį taps įrašas socialiniame tinkle su grotažymėmis #gamtabepagiriu ir #preilasurfcamp.

Iki renginio pradžios savo paskyroje įkėlęs žymą #gamtabepagiriu, asmuo galės mokytis plaukti banglente, irklente, dalyvauti sporto užsiėmimuose, seminaruose, žiūrėti filmus ant smėlio ir linksmintis vakarėlyje.

Žymos
Back to top button
Close
Close