Neringa

Juodkrantėje planuojama atidaryti Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų centrą

Naujos darbo vietos, daugiau renginių bei Juodkrantę ilgesniam buvimui pasirenkančių Kuršių nerijos lankytojų – neabejojama, kad impulsu Juodkrantės gyvenvietei taps Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų centras, kurį planuojama įkurti atliekant mokyklos pastato rekonstrukciją.

Vizijos, kaip išnaudoti ištuštėjusį Juodkrantės mokyklos pastatą ieškota kelis metus, o praėjusiais metais įvyko pirmieji susitikimai, skirti aptarti galimybę čia įkurti Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų centrą.

Idėja pirmiausia pristatyta bendruomenei

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, vienintelė iš visų šalies saugomų teritorijų neturėdama lankytojų centro dėjo labai daug pastangų, kad jis būtų pastatytas Juodkrantėje, Gintaro įlankoje. Vyko susitikimai Aplinkos ir Kultūros ministerijose, netgi Vyriausybėje – tačiau vieno parašo pritrūko ir ši itin svarbi teritorija liko užribyje.

Idėja Juodkrantės mokyklą perduoti KNNP ir įrengti ten lankytojų centrą kilo Vyriausybėje, kadangi Švietimo ministerija žinojo, kad mokykla neveikia, o Aplinkos ministerija ieškojo pastato, kuriame galėtų tilpti lankytojų centras ir KNNP administracija.

Iš pradžių į šią idėją žiūrėta skeptiškai, todėl pirmiausia ji aptarta su Juodkrantės gyventojais ir išgirdus jų palaikymą, nuspręsta imtis žingsnių KNNP lankytojų centrą įkurti atliekant mokyklos pastato rekonstrukciją.

Buvo padarytas investicinis projektas, skirtas finansavimas. Neringos savivaldybės sprendimu nutarta pastatą perduoti KNNP direkcijai.

Teirautasi architektų nuomonės

KNNP direkcija pakvietė Kuršių nerijoje dirbančius architektus, kad būtų išgirsta jų nuomonė, koks turėtų būti šis pastatas po rekonstrukcijos. Visi buvo vieningi – pastatas kaip mokykla yra puikus, bet keičiant jo funkciją, turi keistis jo architektūrinė išraiška. Pastato išorė jau turi duoti žinią – čia yra Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų centras.

Šių metų pradžioje architektų grupė laimėjo projektavimo konkursą, prasidėjo kūrybinis procesas. Jau rasti beveik visi vidaus išplanavimo sprendimai, ieškoma sprendimų fasadui.

Numatomos patalpos ir bendruomenės poreikiams

Įvertinus Juodkrantės bendruomenės nuogąstavimus, kad gyventojai neteks patalpų, skirtų dailės, muzikos, audimo užsiėmimams, pastato plane numatytos bendradarbiavimui su bendruomene skirtos patalpos. Su bendruomenės atstovais tartasi, kokio dydžio patalpos tam tikslui reikalingos.

Neringos savivaldybė jau pradėjo ieškoti alternatyvų esamai sporto salei ir lauko aikštelei. Kadangi lankytojų centro kiemo erdvėje projektuojama atvira aikštė renginiams ir poilsiui, Juodkrantės gyventojų ir svečių poreikiui lauko krepšinio aikštelė jau numatyta greta pajūrio apsauginio kopagūbrio – čia bus įkurtas įvairioms sporto šakoms skirtas aikštynas.

Lankytojų centre planuojama moderni parko vertybes vaizduojanti ekspozicija, kino salė, biblioteka-skaitykla, gyvenvietei labai reikalinga konferencijų salė (100 vietų) ir edukacinių patalpų atsiradimas.

Įgyvendinta idėja ne tik leis geriau pažinti Kuršių nerijos vertybes, bet ir kurs pridėtinę vertę Neringos kurortinėms paslaugoms.

Parengta pagal Neringos miesto savivaldybės informaciją

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close