Neringa

Nauji rezidentai Nidoje, kurie vieši meno kolonijoje kovą

Pavasarį į Neringą atvyksta naujos rezidentės. Kovo mėnesį Nidos meno kolonijoje reziduoja (iš kairės į dešinę) Lynette Smith (AU), Katherine Behar (US), Anne Glassner (AT) ir Marta Forsberg (SE).

Lynette Smith (AU) (g. 1971) 1995-aisiais baigė Vizualiųjų menų bakalauro studijas RMIT universitete, o 2000-aisiais lingvistikos ir filosofijos magistro studijas Melburno universitete. Menininkės kūrybinė praktika sukasi aplink klausimą, kaip mes dalykuose įžvelgiame prasmę. Tai apima piešimą, judančius vaizdus, knygas ir rašymą balsui. Nuo 2000-ųjų Lynette eksponavo kūrinius viešose, privačiose ir menininkų vystomose galerijose bei buvo pakviesta į rezidencijas JAV ir Lietuvoje. 2004‒2005-aisiais ji priklausė menininkų erdvės West Space tarybai Melburne.
Rezidencijos VDA Nidos meno kolonijoje metu savo naujausiam kūriniui, tiriančiam besikeičiantį mūsų interpretacijų pagrindą, Lynette kopose rinks video ir audio medžiagą.
Menininkės Katherine Behar (US) video, performansai, interaktyvios instaliacijos ir tekstai tiria lytį ir darbo problematiką šiuolaikinėje skaitmeninėje kultūroje. Jos kūriniai pristatyti festivaliuose, galerijose, muziejuose ir teatrinėse erdvėse nuo Šiaurės Amerikos iki Europos. Menininkė gyvena Brukline, dirba naujųjų medijų docente Baručo koledže, Niujorko miesto universitete.
Rezidencijos metu Katherine vystys projektą apie dronus, aplinkos fiksavimą ir ne žmogiškuosius pojūčius. Naujasis kūrinys apims performatyvų video, skulptūrą ir tekstus. Geometrines figūras menininkė priešpastatys organiškoms jūrinėms ir uolėtoms struktūroms bei fiksuos savo komunikaciją su aplinka tyrinėjimo ir įsitraukimo į Nidos kraštovaizdį metu.
Anne Glassner (AT) (g. 1984) – iš Vienos kilusi vizualiųjų menų menininkė, kurianti performansus, instaliacijas, video ir piešinius. 2016-aisiais Anne įgijo Vizualiųjų menų (Tapyba) magistro laipsnį Taikomųjų menų universitete Vienoje ir 2008-aisiais ‒ Menų ir komunikacijos. Jos įvietinti kūriniai paremti procesu ir bendradarbiavimu. Daugiausia menininkės akcijų vyksta viešosiose vietose. Dažnai sulaukiama reakcijų ir komentarų apie socialinius procesus arba sąveikas su aplinka. Daug Anne kūrinių susiję su miegu. Prieš trejetą metų Anne pradėjo “Miegojimo performansus” skirtingose vietose. Ji domisi sąmone, sąmoningais sapnais ir tyla, transformuojama jos kūryboje.
Rezidencijos metu Anne tęs savo tyrimą ir menininį projektą, pasitelkdama savo kūną miegui, sąmoningumui ir tylai. Ji planuoja dirbti ties performansu, intervercijomis ir piešiniais.
Marta Forsberg (SE) ‒ švedų kompozitorė, garso menininkė, smuikininkė, kurianti instaliacijas, ištisinių gausmų estetiką ir laisvas improvizacijas. Siekiant sukurti įkvepiančią aplinką, Forsberg kūriniai išplečia jutimines sritis, pasitelkus daugiakanalį plėtojimą ir šviesos skulptūras ‒ garso vizualizacijas. 2016-aisiais ji įgijo Elektroakustinės muzikos bakalauro laipsnį Karališkajame muzikos koledže, Stokholme.
Rezidencijos metu Marta Forsberg planuoja sukurti keletą naujų šviesos ir garso instaliacijų.
Neringos TIC informacija
Žymos
Back to top button
Close
Close