Neringa

Neringoje planuojama įdiegti išmanųjį parkavimą

Neringos savivaldybė įgyvendina projektą, kuriuo bus sprendžiamos automobilių statymo problemos bei skatinamas įvairių transporto priemonių rūšys.

Patobulinta ir skaitmenizuota automobilių parkavimo sistema, skatinanti tvarią raidą bei įvairiarūšio transporto naudojimą Pietų Baltijos regione – toks pradedamo įgyvendinti Neringos savivaldybės „Automobilių statymas tampa išmanus“ (angl. k. „Parking gets smart“) tikslas. Projektas įgyvendinamas kartu su partneriais iš Lenkijos, Švedijos, Vokietijos bei Lietuvos.

Prieš porą savaičių Gdanske (Lenkijoje) įvykusiame pirmajame projekto partnerių susitikime buvo ne tik proga susipažinti su projekto partneriais, jų problemomis ir lūkesčiais, bet ir sužinoti apie geruosius egzistuojančius pavyzdžius automobilių statymo srityje. Projekto idėją inspiravo Helsinkio naudojamas automobilių statymo valdymo modelis ir patirtis skaitmenizavimo srityje, atvirųjų duomenų panaudojimo galimybės, siekiant analizuoti vartotojų įpročius, juos keičiant, kuriant papildomas paslaugas. Šie sprendimai taip pat sumažino automobilių stovėjimo aikštelių valdymo kaštus.

Egzistuojančios gerosios patirtys bus išanalizuotos ir įvertintos, ieškant geriausio sprendimo Neringai. Projekto lėšomis šie sprendimai bus taikomi Nidoje ir Juodkrantėje – gyvenvietėse, kuriose vasaros sezono metu yra didžiausi transporto srautai. Projekto metu bus sukurtos priemonės, suteikiančios vartotojui ne tik daugiau būdų atsiskaityti už paslaugas, bet ir informaciją apie galimybes pastatyti automobilį tam tikroje aikštelėje (pavyzdžiui, mobiliųjų aplikacijų pagalba). Taip pat tikimasi, kad bendradarbiaujant su verslo atstovais bei bendruomene, bus kuriamos papildomos paslaugos, skatinančios rinktis keliavimo būdą ne asmeniniu automobiliu, o pavyzdžiui, suteikiant informaciją apie dviračių nuomos vietas, viešojo transporto stoteles ir pan.

Šis projektas prisidės prie Neringos savivaldybės darnaus judumo strateginio plano sprendinių realizavimo. Kompleksiškai įgyvendinus šiuo metu vykdomus „Elektromobilių infrastruktūros plėtra Neringos savivaldybėje“, „CO2 mažinimas“ projektus, tikimasi, kad kurorte bus sukurta subalansuota, šiuolaikinėmis technologijomis grindžiama kurorto darnaus judumo sistema. Realizavus darnaus judumo planą būtų reikšmingai mažinamos CO2 emisijos, sukeliamo transporto triukšmo lygis, užtikrinta geresnė gyvenimo kokybė ir susisiekimas visomis transporto priemonėmis ar pėsčiomis.

Neringos savivaldybės administracijos dalis projekte – 195 tūkst. Eur, 85% proc. šios sumos skirta iš Europos regioninės plėtros fondo, 15 % – savivaldybės biudžeto lėšos.

Parengta pagal pranešimą spaudai

Žymos

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close