Neringa

Neringoje plečiamas elektromobilių įkrovimo stotelių tinklas

Dėmesį skirdama aplinką mažiau teršiančio transporto skatinimui, Neringos savivaldybė plėtoja elektromobiliams skirtą infrastruktūrą.

Priemones, skatinančias elektromobilių naudojimą numato ir Neringos savivaldybės darnaus judumo strateginis planas. Įgyvendinant šio dokumento sprendinius, dvi didelės galios elektromobilių įkrovimo stotelės bus įrengtos Neringos savivaldybės administracijos įgyvendinamo projekto „Elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtra Neringoje“ metu.

Projekto metu bus įrengtos dvi elektromobilių įkrovimo prieigos – po vieną Nidoje ir Juodkrantėje. Kiekvienoje stotelėje bus galima įkrauti po du automobilius. Nidoje elektromobilių įkrovimo stotelė bus įrengta greta esamos automobilių stovėjimo aikštelės, esančios adresu Taikos g. 45. Juodkrantėje – greta prieplaukos automobilių stovėjimo aikštelės, esančios adresu L. Rėzos g. 1D.

„Nuosekliai žengiame žingsnius, diegiant ir įgyvendinant subalansuotą, efektyvių išteklių ir šiuolaikinių technologijų grindžiamą Neringos darnaus judumo sistemą. Asmenys, į Neringą atvykstantys tik su elektra varomomis transporto priemonėmis, yra atleidžiami nuo vietinės rinkliavos už įvažiavimą. Nuo praėjusių metų vasaros galimybė įkrauti elektra varomą automobilį sudaryta aikštelėje greta Nidos uosto“, – apibendrina Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Net penkerius metus po projekto įgyvendinimo pabaigos stotelėse bus galima nemokamai įkrauti elektra varomą transportą. Be to, greta jų bus įrengtos ir specialiai paženklintos elektromobiliams skirtos stovėjimo aikštelės.

Tikimasi, kad projekto metu įgyvendintos priemonės skatins Neringos gyventojus ir svečius daugiau naudoti elektromobilius ir mažinti įprastą kurą naudojančių automobilių skaičių. Taip ne tik sumažėtų oro tarša, bet ir transporto sukeliamas triukšmo lygis.

Projekto įgyvenimui skirta 49 102,01 Eur Europos Sąjungos fondų lėšų. Neringos savivaldybės indėlis – 8 665,07 Eur.

Parengta pagal Neringos miesto savivaldybės informaciją

Žymos

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close