Neringa

Neringoje – Šlovės tako atidarymo iškilmės ir joms skirtas koncertas

Birželio 3-ąją Neringoje vyks Lietuvos populiariosios muzikos žvaigždes įmažinančio Šlovės tako atidarymo iškilmės, kurias vainikuos gyvo garso koncertas Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje.

Šlovės takas atidarytas 1998-aisiais, siekiant įmažinti garsų Lietuvoje muzikos festivalį „Benai, plaukiam į Nidą“, kuriuo buvo skelbiama vasaros sezono pradžia Neringoje. Pirmieji Šlovės take savo rankų įspaudus paliko – festivalio idėjos autorius ir organizatorius Arūnas Valinskas, atlikėjai: Česlovas Gabalis, Veronika Povilionienė, Rosita Čivilytė, Ovidijus Vyšniauskas, šviesios atminties Stasys Povilaitis ir festivalio simbolis – Vytautas Kernagis-Benas, o metais vėliau – Andrius Mamontovas, grupė „Studija“ bei 2004-aisiais – Marijonas Mikutavičius.

„Festivalis paliko ryškų pėdsaką kiekvieno lietuvio širdyje ir svajingos, veržlios vasaros simboliu tapo ne tik neringiškiams. Dar labiau mylėti Neringą, dar labiau ja žavėtis įkvepia festivalio mums dovanotos dainos, skambančios iki šių dienų. Festivalis yra Neringos istorijos dalis, kurią įprasminame atnaujinamu Šlovės taku“, –  pažymi Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Daugiau nei du dešimtmečius Šlovės taką su festivalio atlikėjų rankų įspaudais buvo galima rasti Nidos centrinėje dalyje. Pradėjus įgyvendinti šios teritorijos rekonstrukciją bei sprendžiant kylančias darnaus judumo problemas, takas iškeltas. 

Lietuvos muzikos legendų delnų įspaudus nuo šiol bus galima rasti šimto metrų ilgio take, kuris įengtas festivalio ,,Benai, plaukiam į Nidą!“ ištakų vietoje – Nidos uosto kaimynystėje. Būtent šio uosto prieigose ir vykdavo garsieji festivalio koncertai, džiugindavę Lietuvos atlikėjų pasirodymais ir Kuršių marių bei Kuršių nerijos panoramomis.

Šlovės takas ne tik perkeltas į naują vietą, bet ir pildomas naujais delnų įspaudais – 2019 metais savo delnus bronzinėse plokštėse įamžino Nijolė Tallat-Kelpšaitė, Nijolė Ščiukaitė, Simonas Donskovas ir Kostas Smoriginas bei šviesios atminties Viktoras Malinauskas. Šiais metais šlovės taką papildo dar penkių atlikėjų delnų įspaudai  – Andriaus Kulikausko, Nedos Malūnavičiūtės, Virgio Stakėno, Žilvino Žvagulio, Monikos Liu.

Šlovės tako rekonstrukcijos planus Neringos savivaldybė įgyvendina bendradarbiaudama su festivalio „Benai, plaukiam į Nidą“ idėjos autoriumi ir organizatoriumi bei šio tako sumanytoju Arūnu Valinsku ir Lietuvos gretutinių teisių asociacija (AGATA), kurios plokštę nuo šiol taip pat bus galima rasti take. 

„Neslėpsiu, tikrai džiaugiuosi, kad dar praėjusiame šimtmetyje pradėtas ŠLOVĖS TAKAS, nuostabiai atnaujintas ir papildytas naujais vardais, grįžta į Nidą, į savo tikrąją vietą. Labai norisi tikėti, kad jis bus tęsiamas ir dar kitame šimtmetyje“, – mintimis dalinasi festivalio „Benai, plaukiam į Nidą“ idėjos autorius ir organizatorius, bei šio tako sumanytojas Arūnas Valinskas.

Atnaujinant taką susitarta, kad jis bus plečiamas ir ateityje, įamžinant vis naujus Lietuvos muzikos scenos vardus.

„Labai džiaugiamės, kad AGATA galėjo prisidėti prie Šlovės tako rekonstrukcijos Neringoje ir tapti projekto dalimi. Asociacija AGATA skiria daug dėmesio įvairiems kultūriniams projektams, kurie skatina ir remia Lietuvos muzikos sceną bei menininkus. Šlovės tako rekonstrukcija yra svarbus žingsnis siekiant išsaugoti ir įamžinti Lietuvos muzikos paveldą bei prisidėti prie naujų muzikos talentų skatinimo. Mes tikimės, kad Šlovės takas taps svarbia ir ilgaamže Lietuvos kultūros vertybe, kuria galės mėgautis visi,“– teigia asociacijos AGATA direktorė Agnė Begetė.

Šlovės tako atidarymo iškilmės vyks birželio 3 d., šeštadienį, oficialios atidarymo iškilmės vyks 12 val.  Nidos uosto krantinėje, o vakare – 19 val. Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje vyks gyvo garso koncertas su grupe: Saulius Šiaučiulis (fortepijonas, klavišiniai), Martynas Kuliavas (gitara), Edmundas Federavičius (mušamieji). Dalyvauja: Kostas Smoriginas, Neda Malūnavičiūtė, Žilvinas Žvagulis, Inga Valinskienė, Virgis Stakėnas. Įėjimas į koncertą nemokamas. Šlovės tako atidarymo iškilmes ir koncertą ves – Arūnas Valinskas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close