MadeinKlaipeda.lt
Home » Neringos dviračių takui reikės remonto
Neringa

Neringos dviračių takui reikės remonto

Dviračių takas

Kuršių nerijos miškotvarkos darbams einant į pabaigą, inicijuota dviračių tako atkarpos nuo Smiltynės iki Juodkrantės apžiūra.

Visas Kuršių nerijos gyvenvietes apjungiančio dviračių tako ilgis daugiau nei 50 kilometrų. Šis takas yra atskira Pajūrio dviračių trasos pietinė dalis, taip pat Europos dviračių takų tinklo EuroVelo maršruto EV 10 – „Hanzos žiedas“ ir Europos dviračių trasos R1 dalis.

Takas populiarus ne tik tarp šalies, bet ir užsienio keliautojų, kurie vis dažniau keliones po Neringos lankytinus objektus renkasi dviračiais.

Anot Neringos savivaldybės mero Dariaus Jasaičio, šiltėjant orams, gausėja ir dviratininkų, kurių stebėjimais – dviračių takas ne tik sunkiai pravažiuojamas, bet ir suniokotas miškotvarkos darbus atliekančių sunkiasvorių transporto priemonių. Šie pastebėjimai ir paskatino suburti institucijas, siekiant išsiaiškinti, kokią įtaką tako būklei padarė šiuo metu vykstantys rangos darbai.

Tako būklę vertino Neringoje viešėjęs Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos vadovas Albertas Stanislovaitis, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos, Neringos savivaldybės administracijos, Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninio padalinio atstovai. Taip pat AB „Kelių priežiūros“ Klaipėdos kelių tarnybos, kuri yra šio tako valdytoja, bei miškotvarkos darbus atliekančių įmonių darbuotojai.

Nustatyta, kad atkarpoje nuo Smiltynės iki Juodkrantės tikrai yra žemėmis užverstų, dviračiais nepravažiuojamų vietų. Dėl sunkiasvorių transporto priemonių aptrupėjo kelkraščiai. Vienoje vietoje takas perkastas dėl atliekamų elektros skirstymo tinklo rekonstrukcijos darbų. Planuojama, kad Rangos darbų metu padaryta žala takui bus pašalinta iki balandžio pradžios.

Kaip informavo darbų rangovai, miškotvarkos darbus planuojama baigti ik kovo 15-osios, tuomet bus imtasi priemonių atstatant tako būklę. Užlopyti take esančias duobes iki balandžio pradžios ketina Klaipėdos kelių tarnyba.

Sparčiai besidėvinčio dviračių tako rekonstrukcija nuo Pervalkos iki Smiltynės išlieka svarbiu prioritetu. Apie tai diskutavo ir Neringoje susitikusių institucijų atstovai. Norėdama supaprastinti šio ir kitų valstybiniuose miškuose esančių takų tvarkymo procedūras, Neringos savivaldybė dar praėjusiais metais kreipėsi dėl Lietuvos Respublikos Miškų įstatymo nuostatų pakeitimo.

Parengta pagal Neringos miesto savivaldybės informaciją

Panašūs pranešimai

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika