Neringa

Nidoje pirmą kartą rengiamos „Rotary“ sporto žaidynės

Paskutinį vasaros savaitgalį šimtai rotariečių su šeimomis susirinks į Nidoje vyksiančias tradicines sporto žaidynes – „Rotariadą“.

Jau aštuonioliktą kartą rengiamoje rotariečių sporto šventėje tikimasi sulaukti arti tūkstančio dalyvių iš Lietuvos Rotary, Rotaract, Interact klubų bei svečių iš užsienio šalių.

„Mums garbė ir malonumas priimti tokį būrį žmonių, turinčių kilnių idėjų ir tikslų, mokančių sveikai ir prasmingai leisti laiką, vertinančių bendrystę ir kuriančių brandesnę, bei jautresnę visuomenę“, – vyksiančiu renginiu džiaugėsi Rotariados partnerės Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Pirmą kartą Nidoje vyksiančioje šventėje rotariečiai susirungs 13-likoje skirtingų sporto rungčių, tokių kaip paplūdimio tinklinis, krepšinis, šachmatai, tenisas, biliardas, netgi sportinė žvejyba. Varžybose bus išdalinti 27 medalių komplektai.

Ypatingoje vietoje rengiamoje šventėje ir apdovanojimai bus ypatingi – medalius ir taures pakeis specialiai Rotariadai gaminamos vėtrungės.

Nors visus vienys sportas, tačiau šventės dalyviams rengiama kur kas daugiau pramogų. Tai ir pažintinis – orientacinis pasivaikščiojimas Nidoje „Ieškome lobių“, išskirtinė ekskursija – žygis į Grobšto rezervatą, ekskursija kanojomis į Parnidžio kopą, saulės palydos prie jūros ir kt.

„Mūsų tikslas yra ne tik sportuoti ar išsiaiškinti sportiškiausius Lietuvos „Rotary“ klubus, bet ir surinkti lėšas kilniems tikslams. Šių metų misija – paremti Lietuvos neįgaliųjų irklavimo čempioną, kandidatą į 2020 m. Tokijo paralimpines žaidynes, klaipėdietį Augustą Navicką. Tikime, kad Lietuvos vėliava ten bus iškelta labai aukštai“, – sakė Lietuvos Rotary apygardos 1462 valdytojas, neringiškis Arūnas Burkšas.

Rotariada pirmą kartą buvo suorganizuota 2002-aisiais Palangoje. Joje dalyvavo 7 Rotary klubai kurie varžėsi 3-ose sporto rungtyse. Per 18 metų šventė užaugo iki masiškiausio Lietuvos Rotary renginio. 9 kartus ji buvo rengta Palangoje, 4 – Druskininkuose, po kartą – Klaipėdoje, Kaune, Panevėžyje, Šiauliuose. Šiuo metu Lietuvoje veikia 56 Rotary klubai, vienijantys daugiau nei 1600 narių.

Parengta pagal Neringos miesto savivaldybės informaciją

Žymos

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close