NeringaStatybos

Padidinta Neringos savivaldybės parama daugiabučių modernizavimui

Neringos savivaldybės taryba siekdama paskatinti daugiabučių modernizavimą, nusprendė padidinti savo finansinį indėlį. Savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kuriuo Neringos savivaldybės lėšomis bus kompensuojama 30 proc. investicijų, nuo investicijų plane nurodytos sumos.

Prisidėti prie daugiabučių modernizavimo darbų Neringos savivaldybė nusprendė daugiau nei prieš šešerius metus ir buvo pirmoji šalies savivaldybė priėmusi tokį sprendimą. Reaguodama į šiandien sparčiai kylančias energetikos išteklių kainas bei siekdama padrąsinti gyventojus priimti sprendimus dėl daugiabučių namų modernizavimo, Neringos savivaldybės taryba nusprendė, kad savivaldybė  savo biudžeto lėšomis prie investicijų plane nurodytų išlaidų prisidės 10 proc. daugiau nei iki šiol ir jos parama sudarys 30 proc.

„Šiandien susiduriame su tokia realybe, kad renovacijos kaštai Neringoje – vieni didžiausių. Juos išaugina tai, kad čia esantys daugiabučiai yra netipiški, bet to, čia vykstančių rangos darbų kainas išaugina ir statybinių medžiagų, darbuotojų perkėlimas keltais per Kuršių marias. Matome, kad gyventojus vis dar gąsdina renovacijos kaštai, daugiabučių namų modernizavimas įsibėgėja vangiai, tad reaguodami į tai, nusprendėme padidinti skiriamą paramą“, – tokio sprendimo būtinumą pabrėžia Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

Neringos savivaldybės statinių naudotojų sąraše įrašyti 109 daugiabučiai namai, kurių vidutinis amžius – 40 metų, yra ir tokių, kurie statyti 1920-aisiais. Kaip ir daugelyje kitų tuo pačiu metu statytų pastatų Lietuvoje, namai buvo pastatyti pagal žemus energinio efektyvumo standartus, be to, Neringos daugiabučiai yra netipiški, juos sudėtinga apšiltinti – daug išorinių sienų, praėjimų. Šlaitiniai stogai. Didelis įstiklinimo plotas. Neringos išskirtinumas pasireiškia ir tuo, kad daugiabučiai Neringoje yra nedideli ir tai taip pat prisideda prie renovacijos kaštų didėjimo.  Be to, nemaža dalis būstų nenaudojama ištisus metus.

Atnaujintų daugiabučių namų patirtis rodo, kad kompleksiškas energinio efektyvumo didinimo priemonių įgyvendinimas daugiabučiuose namuose leidžia sutaupyti nuo 20 iki 60 proc. energijos, sunaudojamos iki šių priemonių įgyvendinimo. Sparčiai brangstant energijos ištekliams, racionalaus energijos vartojimo
problema Neringos daugiabučiuose pastatuose tampa ypač opi, todėl Neringos savivaldybės
biudžeto lėšomis investiciniai planai iš viso buvo parengti penkiolikai daugiabučių, iš kurių realizuoti tik du. Labai prastos daugumos senų daugiabučių namų šiluminės savybės, pasenusios šilumos tiekimo infrastruktūros, rūdijantys seni vamzdynai ateityje kels tik daugiau problemų, tad Daugiabučių namų atnaujinimo programa – efektyvus, gyventojų lėšas taupantis būdas, jų išvengti.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close