Neringa

Pateikti siūlymai dėl eismo organizavimo ties Naglių gamtinio rezervato pažintiniu taku

Neringos savivaldybė ėmėsi iniciatyvos spręsti eismo organizavimo problemas, kurios susidaro krašto kelyje Smiltynė-Nida, ties Naglių gamtinio rezervato pažintiniu taku.

Įsibėgėjus vasarai, ženkliai padidėjo pažintinio tako Naglių gamtiniame rezervate lankytojų srautai. Tako lankytojams skirtoje aikštelėje atvykstančiųjų automobiliai ir autobusai nebetelpa. Kurorto gyventojus ir svečius piktina chaotiškas eismas šio kelio atkarpoje ir automobilių statymas. Neišvengiama ir grėsmę eismo saugumui keliančių situacijų.

Tai įvertindama, Neringos savivaldybės administracija inicijavo suinteresuotų institucijų pasitarimą. Galimi eismo organizavimo pasiūlymai aptarti kartu su Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos ir AB „Kelių priežiūra“ Klaipėdos kelių tarnybos atstovais. Raštiški pasiūlymai, kuriais paprasčiausiomis priemonėmis būtų pagerinta susiklosčiusi situacija, pateikti Lietuvos automobilių kelių direkcijai.

Pasiūlymais pateikti sprendimai kaip geriausia būtų organizuoti įvažiavimą į stovėjimo aikštelę – organizuojant vienpusį eismą. Taip pat siūlymai dėl automobilių statymo.

Kita problema – autobusai. Naglių gamtinio rezervato pažintinio tako aikštelėje yra įrengtos dvi autobusų stovėjimo vietos, kurios visada yra užimtos, užstoja pravažiavimą ir apsunkina išvažiavimą kitam transportui, todėl siūloma šiose stovėjimo vietose įrengti autobusų trumpo sustojimo vietas keleivių išlaipinimui, o autobusus nukreipti į už 3 km esančią kitą automobilių stovėjimo aikštelę, ten įrengiant 5 autobusų stovėjimo vietas.

Neringos savivaldybės administracijos nuomone, tokie sprendimai galėtų būti taikomi iki krašto kelio Smiltynė-Nida tolimesnės rekonstrukcijos. Lietuvos automobilių kelių direkcija buvo kviečiama operatyviai įvertinti pateiktus siūlymus ir jiems pritarti.

Parengta pagal Neringos miesto savivaldybės informaciją

Žymos

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close