Neringa

Prasideda antrasis Nidos KTIC „Agila“ rekonstrukcijos etapas

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ rekonstrukciją lydi naujas etapas – pastato ardymo darbus keičia žemės ir pamatų įrengimo.

Tenka apgailestauti, kad antrasis pastato rekonstrukcijos etapas prasidėjo ne tokiais džiuginančiais darbais, kurių metu teko atsisveikinti su septyniomis ilgametėmis pušimis. Sprendimas jas pjauti priimtas tik po ilgų diskusijų, kaip būtinybė.

Medžių šalinimo darbams leidimą rekonstrukcijos darbų rangovui išdavė Neringos savivaldybė, prašymą įvertinus Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijai. Teisės aktų nustatyta tvarka buvo nustatyta medžių atkuriamoji vertė. Kompensacija už nupjautus medžius siekia beveik 9 tūkst. eurų. Šios lėšos turės būti naudojamos išskirtinai naujų želdinių atsodinimui.

Galimybių išsaugoti greta pastato buvusius medžius ieškota jau rengiant rekonstrukcijos projektą. Apie tai diskutuota projekto pristatymo visuomenei metu.

Anot projekto rengėjų – išsaugoti šias pušis nebuvo jokių galimybių, kadangi jos buvo pernelyg arti rekonstruojamo objekto, tad jau pastato ardymo darbų metu daugumos pjaunamų medžių šaknys buvo pažeistos. Galimybę išlikti medžiams dar labiau apribojo tai, kad rekonstruojant pastatą bus įrengtas požeminis aukštas, kuriame numatomi tualetai, dušai, grimo kambarys, repeticijų salė, universali orkestro duobė – šios patalpos sudarys 1378 m2 naudingojo ploto.

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ pastatas – strateginis objektas, kurio rekonstrukcijos darbai turi būti baigti 2021-aisiais, kuomet Neringa neš šalies kultūros sostinės titulą. Šių 2019-ųjų metų siekis – pastatyti vadinamąją pastato „dėžutę“ . Atsižvelgiant į tai, rekonstrukcijos darbus numatoma vykdyti ir vasaros mėnesiais, kaip įmanoma labiau užtikrinant kurorto lankytojų ir gyventojų poilsio rimtį.

Neringos savivaldybė primena, kad pastato rekonstrukcijai lėšos numatytos Valstybės investicijų programoje, kurioje šiais metais skirta 2 milijonai 750 tūkst. Eur ir 2020-aisiais – 3 milijonai 27 tūkst. Eur. Neringos savivaldybės taryba įsipareigojo iš Neringos savivaldybės biudžeto skirti ne mažiau kaip 30 proc. projekto įgyvendinimui reikalingų lėšų – 2544,88 tūkst. Eur.

Siekiant rekonstruoti Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ pastatą rekonstrukcijos darbų sutartis sudaryta tarp Neringos savivaldybės administracijos ir geriausią pasiūlymą viešųjų pirkimų metu pateikusios ūkio subjektų grupės, kurią sudaro UAB „Irdaiva“, MB „Virmalda“, UAB „Kortas“.

Parengta pagal Neringos miesto savivaldybės informaciją

Žymos

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close