MadeinKlaipeda.lt
Home » Velykinės laisvalaikio idėjos Kuršių Nerijoje
Neringa

Velykinės laisvalaikio idėjos Kuršių Nerijoje

Pagalvojus apie Velykas daugeliui atmintyje iškyla zuikučių ir margučių vaizdiniai. Tačiau Velykos ne vien šie du dalykai. Velykos tai šeima, draugai ir kontaktas, malonios emocijos. Todėl pakilę nuo velykinio stalo neskubėkite į lovą pasnausti, geriau vykite į Kuršių Nerijos gamtą medžioti įsimintinų akimirkų. Tai kelios idėjos veiklų, ką su draugais galite veikti Neringoje prieš ir per Šv. Velykas.
Gintarų ieškojimas
Visai nesvarbu, kurioje Neringos pajūrio vietoje jų ieškosite, nes čia jums pravers tik atidumas ir laikas. Gintarauti geriausia iškart po audros, nes bangos tuomet meta įvairiausius jūros lobius į krantą. Kuo anksčiau, tuo geriau, nes patyrę gintarautojai paplūdimiuose „reidus“ atlieka labai anksti ryte. Koncentruokite savo dėmesį į tamsesnius pajūrio ruožus, kuriuose guli ir bangų išmestos žolės. Su pagaliuku ar tiesiog rankomis vartykite šias žoles, kuriose dažnai ir slepiasi „Baltijos auksu“ vadinami gintariukai.
Pasivaikščiojimas gyvūnų takais
Pasivaikščiojimas miške suteikia didžiulį malonumą: švarus, gaiva kvepiantis oras, raminantis jūros ošimas, netikėti susidūrimai su miško žvėrimis. Kad potyriai būtų dar įspūdingesni, nuo asfaltuoto šaligatvio pasukite į siaurus gyvūnų išmintus miško takelius. Jei būsit atkaklūs ir sėlinsite tyliai – susidūrimas su miško gyventojais praktiškai garantuotas. Nepamirškite gyvūnų ieškoti ne vien ant žemės, bet ir pakelkite akis į dangų: ten dažnai skraido dangaus milžinai – jūriniai ereliai.
Piknikas ant kopos
Visi žino, kad maistas skaniausias gamtoje, o jei gamta dar ir graži… Savo termosą pripildykite karštos arbatos ar kavos, susitepkite kelis sumuštinius ir įsidėkite porą margučių, kuriuos sumušti galėsite ant Parnidžio arba Vecekrugo kopos, nuo kurių atsiveria fantastiški vaizdai į smėlynus, miškus, Nidą ir ją supančius vandenis. Jei pasiseks, ant Parnidžio kopos smuiku grieš talentingas atlikėjas, savo muzika virpinantis ne vien instrumento stygas, bet ir klausytojų širdis.
Kiaušinių ridenimas miške
Velykinių margučių ridenimas nuo senelio sumeistrautos pakylos – didžiulė pramoga, bet ar kada bandėte juos ridenti nuo kalno miške? Pirmiausia reikia pastatyti norimą trasą ir joje pasižymėti startą. Tuomet prasideda smagioji dalis: vienos po kito nuo starto linijos ridenate kiaušinius. Tikslas: laimėti kuo daugiau margučių, o jie laimimi jei riedėdamas kiaušinis priliečia kitą kiaušinį: kurį prilietė, tą ir pasiimi. Pamatysite, tai padaryti ne taip jau ir paprasta, nes kiekvienas margutis, nors ir paleistas toje pačioje vietoje, riedės visai kitu keliu.
Miško prieskonių rinkimas
Taip, perskaitėte teisingai: kviečiame jus prisirinkti natūralių, miške randamų netradicinių prieskonių, pavyzdžiui, eglės ir pušų spyglių. Nustebsite sužinoję, kokį nuostabų aromatą žuviai prideda eglės spygliai! Nors pušies prieskoninės savybės ne tokios stiprios kaip eglės, jos spyglius dažnai naudoja gėrimams gaminti: pušų spyglių giraisirupui ir arbatai. Žinoma, nepiktnaudžiaukite miško dosnumu ir medžių labai nenuskabykite.
Parengta pagal Neringos TIC informaciją

Panašūs pranešimai

Kraunasi....

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika