Palanga

Palanga rengiasi Stintų šventei – prasidėjo registracija į Stintų meškeriojimo varžybas

Palangoje neilgai trukus ims karaliauti agurkais kvepianti žuvis – vasario 8-10 dienomis kurorte šurmuliuos garsioji Stintų šventė. Kaip ir kasmet, linksmybių čia netrūks – J. Basanavičiaus gatvėje skambės muzika, gardžių, įvairiais būdais paruoštų stintų siūlys kavinių bei restoranų atstovai, savo išmonę demonstruos geriausi šalies grilio meistrai, vyks linksmos žvejiškos rungtys, šurmuliuos kermošius, bus ir daugiau nekasdienių atrakcijų. Šventė „Palangos stinta“ palangiškius ir kurorto svečius džiugins jau 16-tąjį kartą.
Bene pirmieji šiai gausų būrį svečių į Palangą sukviečiančiai šventei pradėjo rengtis žvejai mėgėjai, kadangi būtent Stintų meškeriojimo varžybos kasmet paskelbia šventės „Palangos stinta“ pradžią.

Tad vasario 9 d., šeštadienį, nemokamos Stintų meškeriojimo varžybos žvejus, kaip ir kasmet, jau nuo ankstaus ryto sukvies ant jūros tilto. Šventės organizatoriai – garsiojo Stintų ordino riteriai – primena, jog specialaus pasirengimo šioms varžyboms nereikia. Išbandyti savo sėkmę kviečiami žvejai mėgėjai – tiek vyrai, tiek moterys – kurių amžius gali svyruoti nuo vos kelerių metų iki šimto ir daugiau. Svarbiausia – susirasti bendramintį (komandą turi sudaryti du asmenys) bei užsiregistruoti varžyboms. Pageidautina, kad komandos turėtų skiriamąjį ženklą ir komandos pavadinimą.

„Komandą turi sudaryti du žvejai, kiekvienas dalyvis meškerioti galės pasitelkęs vieną meškerę su penkių kabliukų sistema. Atsarginių meškerių žvejai galės turėti tiek, kiek manys esant reikalinga. Masalą varžybų dalyviai galės pasirinkti savo nuožiūra“, – sakė vienas iš pagrindinių šventės „Palangos stinta“ organizatorių, Stintų ordino kancleris Nerijus Stasiulis.

Startavę 9 val. ryto, varžybų dalyviai žvejos tris valandas – iki 12 val. Vidurdienį bus skelbiama Stintų meškeriojimo varžybų pabaiga, ir teisėjai pradės sverti varžybų dalyvių laimikį. Šį procesą galės stebėti ir patys žvejai. Beje, šiose varžybose stinta taps vertesnė už bet kokią žuvį, netgi už lašišą, kadangi kiekvienas pagautos stintos gramas bus vertinamas 10 taškų, bet kokios kitos žuvies gramas – 1 tašku.
Varžybų nugalėtojai 12.30 val. bus apdovanojimai Jūratės ir Kastyčio skvere įrengtoje scenoje. Jų laukia Palangos mero taurės, padėkos bei rėmėjų prizai, o taip pat – gausūs šventės „Palangos stinta“ svečių aplodismentai.

Žvejai, norintys išbandyti savo sėkmę Stintų meškeriojimo varžybose, raginami suskubti registruotis, kadangi organizatoriai jau dabar sulaukia gausaus skambučių bei elektroninių laiškų kiekio su užklausomis apie būsimas varžybas. „Nuolatiniai Stintų meškeriojimo varžybų dalyviai su dideliu nekantrumu laukia dalyvių registracijos pradžios. O Jūros tiltas, kaip žinia, nėra guminis, tad sutalpinti visų norinčių veikiausiai negalėsime“, – žvejus suskubti ragino N. Stasiulis.

Komandų, dalyvausiančių Stintų meškeriojimo varžybose, registracija vyks vasario 9 d. nuo 8 val. iki 8.45 val. Jūratės ir Kastyčio skvere, išankstinė registracija jau dabar vykdoma elektroniniu paštu stintumeskeriojimovarzybos@gmail.com.

Parengta pagal pranešimą spaudai

Žymos

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close