Palanga

Palangoje mokiniai susitiko su valstybės sienos apsaugos pareigūnais

Sausio 24 d. nuo 08.30 val. iki 13.00 val. Ugdymo karjeros dienos proga Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau – VSAT) Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Palangos pasienio užkardoje lankėsi Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos, Palangos senosios gimnazijos ir Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos 3, 6, 7, 8 ir 10 klasių moksleiviai. Iš viso veiklą stebėjo apie 320 mokinių.

Palangos pasienio užkardos specialistas Artūras Vainoras, jaunesnioji specialistė Alma Retkė ir specialistė Rita Šideikytė pademonstravo vaizdinę medžiagą apie Valstybės sienos apsaugos tarnybą saugant valstybės sieną. Pareigūnai moksleiviams išsamiai papasakojo apie pasieniečio profesiją, jo darbo specifiką, darbo kasdienybę, pagrindines pareigūnų funkcijas. Taip pat moksleiviams pristatė Palangos pasienio užkardos veikimo teritoriją, darbo sąlygas, informavo apie galimybę tapti Jaunojo pasieniečio būrelio nariais. Bendraudami su moksleiviais pareigūnai aptarė temą apie grėsmes, kuomet nepilnamečius bandoma įtraukti į nusikalstamas veikas. Atsakė į mokinių užduotus klausimus.

Pasieniečių mokyklos Palangos kvalifikacijos tobulinimo skyriaus vedėjas Vidmantas Radavičius papasakojo apie VSAT Pasieniečių mokyklą Medininkuose, konsultavo apie stojimo į Pasieniečių mokyklą ir Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultetą sąlygas bei išdėstė reikalavimus, taikomus pretendentams, pageidausiantiems tapti profesionaliais VSAT pareigūnais.

Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės kinologai Remigijus Rusteika, Algirdas Vadišius ir Egidijus Kusa su savo keturkojais padėjėjais parodė puikią programą, kuri kaip visada pritraukė vaikų dėmesį ir suteikė daug džiaugsmo. Tarnybiniai šuneliai pademonstravo paklusnumą, savo įgūdžius, sugebėjimus: ieškojo paslėptų sprogmenų, sulaikė pažeidėją. Taip pat kinologai moksleiviams papasakojo apie tarnybinių šunelių gyvenimo sąlygas, dresiravimo būdus.

Specialiosios paskirties komandos pareigūnai moksleivius supažindino su tarnyboje naudojama ginkluote bei spec. priemonėmis. Vaikai apsidžiaugė, jog iš arti galėjo pamatyti ir į rankas paimti tarnyboje naudojamus ginklus ir pasijusti kaip tikru pasieniečiu.

Renginio metu moksleiviai bei juos atlydėję mokytojai buvo vaišinami karšta arbata.

Parengta pagal Palangos miesto savivaldybės informaciją

Žymos

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close