MadeinKlaipeda.lt
Home » Palangos turizmo informacijos centre – nuotraukų žaidimas „Palanga Year Challenge“
Palanga

Palangos turizmo informacijos centre – nuotraukų žaidimas „Palanga Year Challenge“

Pamatysite kaip populiariausi Palangos kurorto objektai kito bėgant metams. Šiuo projektu siekiama skleisti žinią visuomenei apie Palangos kurorto traukos objektus, pristatant mažiau žinomus istorinius faktus. Projekto nuotraukos su istoriniais faktais skelbiamos facebook paskyroje – „Visit Palanga“ ir Palangos turizmo informacijos centro svetainės naujienų skiltyje.

Birutės kalnas

Birutės kalno pavadinimas siejamas su romantiška legenda. Paprasta, skaisti mergelė Birutė, kuri buvo pagonė gyveno Palangoje. Ji davė įžadą visą savo gyvenimą būti vaidilute, kurstyti ant šventojo kalno aukuro ugnį. Bet kartą atvykęs į pajūrį Didysis kunigaikštis Kęstutis, pamatęs ją, bekurstančią šventąją ugnį, susižavėjęs mergele ir pasiūlęs būti jo žmona. Birutė nesutikusi, nes ji būtų sulaužiusi duotą priesaiką dievams. Tada kunigaikštis Kęstutis, nieko nepaisydamas, nusivežė Birutę į Trakus, ją vedė. Kunigaikštis Kęstutis ir kunigaikštienė Birutė laimingai gyvenę, susilaukę sūnaus, Didžiojo kunigaikščio Vytauto. Po Kęstučio mirties Birutė grįžusi į Palangą, vėl garbino savo dievus, o po mirties buvusi palaidota ant šventojo kalno, o pats kalnas imtas vadinti Birutės vardu.

Gamtos apsuptyje esančioje vietoje ne tik puikiai praleisite laiką, bet ir mintimis persikelsite į gilią senovę.Žmonės gyveno čia labai seniai, tai patvirtina faktas, kad kalne rasta I tūkstantmečio keramikos. Kuršių gyvenamosios vietos kompleksą dažniausiai sudarė pilis, viena ar kelios gyvenvietės ir alkvietė. Birutės kalne pilis ir alkas yra buvę dar X–XIII amžiais, kalno papėdėje buvo kaimelis. Vėliau čia buvo įrengta pagoniška šventvietė su paleoastronomine observatorija.

1898 m. Birutės kalno viršūnėje pagal architekto K. Majerio projektą buvo pastatyta neogotikinio stiliaus koplyčia. 1976 m. koplyčia buvo papuošta vitražais, kurių autorius – dailininkas L. Pocius.

Žaidimo estafetę perleidome kolegoms iš Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro. Kviečiame sekti informaciją jų facebook’o paskyroje – Klaipėda tourism.

Parengta pagal Palangos turizmo informacijos centro informaciją

Panašūs pranešimai

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika