Kinas

Šiandien festivalio „EDIT STREET ART“ užbaigtuvės

Gatvės meno festivalis EDIT Street Art pasiekė kulminaciją. Festivalio programoje – paskutinis akcentas. Šeštadienio, liepos 1, vakarą filmų apie strytartą peržiūra „EDIT: STREET ART FILM FEST“ Klaipėdos kultūros fabriko lauko ekrane ir atlikėjos „Kotori“ koncertas.

Festivalis EDIT Street Art jau įgyvendino šešis viešųjų erdvių projektus Klaipėdoje ir nežada sustoti. Po festivalio vėliava jau pristatytas menininko iš Pietų Afrikos Respublikos jūriniais motyvais išpaišytas keltas „Baltija“, SPRIK architektų sukurtas didžiausias Klaipėdos baseinas, italų menininko Fra Biancoshock netikėti objektai mieste, diskusijas sukėlęs TELLAS kūrinys ant Klaipėdos piliavietės rytinės kurtinos sienos, lenkų menininko SEIKON išdailintas Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro parodų rūmų fasadas ir menininko iš Klaipėdos A.Bran liepų gatvės gale atgaivintas „Namukas“.

Kitas festivalio žingsnis – filmų apie gatvės meną peržiūra „EDIT: STREET ART FILM FEST“. Festivalio programoje – 2 filmai, koncertas ir dūzgės klube „Raketa“.

EDIT STREET ART FILM FEST skirtas supažindinti klaipėdiečius ir miesto svečius su gatvės meno kultūra, pasakoti kaip jis gimsta, praskleisti jo kūrimo užkulisius.

Filmų festivalį 20 val. pradės atlikėjos Kotori koncertas. Elektroninis Elenos Neniškytės monoprojektas Kotori prisistato kaip teiginys, čia ir dabar atsiradęs kūrinys, kaip judesys ir transformacija. Tai nesibaigiantis bosinės gitaros, ritmo mašinos ir vokalo kuriamas procesas, todėl kiekvienas KOTORI pasirodymas yra labai drąsus, gyvas ir nepažabotas nuotykis, kuris kas kartą kitoks. Pirmasis EP „Cage“ (2016), ambicingai kuria savitą stilių, kuris keliais lygmenimis supina švelnų Elenos balsą, elektroniką, techno, lo-fi, soul ir repą.

Iškart po koncerto žiūrovų laukia pirmasis festivalio filmas „Girl Power“. 2016 m. Čekijoje sukurtas dokumentinis filmas pasakoja apie moterį savo gyvenimą paskyrusią grafičiui – pasauliui, kuriame dominuoja vyrai. Filmo režisierė Sany, grafičių kūrėja iš Prahos, daugiau nei 8 metus kurė šį filmą, leidžiančiantį iš kitos perspektyvos pažvelgti į gatvės meno pasaulį ir moterį jame.

Girl Power traileris: https://www.youtube.com/watch?v=fFiU2NBlfSQ

Kitas filmas festivalio programoje – „Rurales“. Lenkijos gatvės menininkų sukurtas filmas, pristatantis Lenkijos grafičio kultūrą. Vienas filmo herojų – menininkas SEIKON – festivalio EDIT Street Art dalyvis, konceptualiais piešiniais pagražinęs Parodų rūmų fasadą.

Rurales traileris: https://vimeo.com/122905964

Gatvės meno filmų festivalį tęs dūzgės klube „Raketa“.

Visos festivalio naujienos interneto puslapyje www.editstreetart.com ir socialiniame tinkle www.fb.com/edistreetart

Gatvės meno festivalį „EDIT Klaipėda Street Art“ organizuoja leidykla „Lapas“ ir VšĮ „Project Day by Day“. Festivalis yra Kultūros Uostas/Klaipėda Lietuvos kultūros sostinė renginių dalis ir yra dalinai remiamas Klaipėdos miesto savivaldybės.

Žymos

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

Susiję straipsniai

Back to top button
Close
Close