Koncertai

„Kalėdinės muzikos valanda“ aplankys Tauragę, Klaipėdą ir Palangą

Užbaigdamas jubiliejinius, 65-uosius, gyvavimo metus, „Palangos orkestras“ tradiciškai kviečia į dėkingumo, bendrystės ir tikros muzikos koncertus „Kalėdinės muzikos valanda“, kuriais šiemet nuskaidrins tris miestus – Palangą, Klaipėdą bei Tauragę.

Kone prieš du dešimtmečius, 2000-aisiais, „Palangos orkestre“ užgimusi iniciatyva rengti šventinius koncertus bažnyčiose, šiandien kurorto gyventojams jau tapusi neatskiriamu žiemos švenčių atributu.

Anot „Palangos orkestro“ vadovo ir dirigento Vyganto Rekašiaus, to meto Lietuvoje koncertai bažnyčiose dar nebuvo itin populiarūs. Kitaip nei Vokietijoje, iš kur „Palangos orkestras“ ir parsivežė šią jaukią idėją.

Pradžioje pasirodymai šventovėse neįprasti atrodė ne tik orkestrantams ar klausytojams, bet ir bažnyčios tarnams – orkestro pasirodymą jie matė tik kaip liturgijos dalį, tad šv. Mišias ir koncertą tekdavo išmoningai apjungti.

Pamažu Kalėdiniai koncertai atrado savo gerbėjus ne tik Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, bet ir naujai pastatytoje Šventosios Švč. Mergelės Marijos, Jūrų Žvaigždės, bažnyčioje, kur „Palangos orkestras“ taip pat pasirodydavo.

Pastaruosius kelerius metus „Palangos orkestras“ plečia savo geografiją ir kalėdiniu laikotarpiu aplanko bent tris šventoves. Šiemet „Palangos orkestro“ kelionė prasidės gruodžio 23 d. 13 val., kai kolektyvas pakvies į savo pirmąjį koncertą Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje. Gruodžio 26-ąją, antrąją Šv. Kalėdų dieną, iškart po vidurdienio šv. Mišių, „Palangos orkestras“ pasirodys Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Koncertų ciklą užbaigs programa Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje gruodžio 28 d. 18.30 val.

„Kalėdinės muzikos valandoje“ skambės Michael Korb, Naohiro Iwai, John Rutter, Johan Nijs, Franz Schubert, John Williams, Richard Rodgers, Andrew Lloyd Webber, Manfred Schneider, o taip pat ir lietuvių kompozitorių Lino Rimšos, Juozo, Naujalio, Kazio Daugėlos kūriniai.

Šventinę programą diriguos – Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų orkestro vadovas Egidijus Miknius.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Žymos
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Close
Close