Pramogos

„Meridianas“ kelia bures ir skelbia vasaros sezono pradžią

Klaipėdos miesto simbolyje burlaivyje „Meridianas“ šeštadienio vidurdienį bus pakeltos burės, paskelbsiančios navigacijos bei vasaros sezono pradžią.

Tradicija prieš kiekvieną naują sezoną kelti „Meridiano“ bures gyvuoja nuo 2014 m., kai Klaipėdą puošiantis laivas buvo išgelbėtas nuo sunykimo, atstatytas bei sugrąžintas miestui ir visuomenei.

Atiduodant pagarbą daugiau nei 70 metų skaičiuojančiai buvusio mokomojo burlaivio istorijai bei jo pirminei paskirčiai, kaip ir kasmet, bures kels Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos kursantai. O šios mokyklos choras renginį nuspalvins tradicinėmis jūreivių dainomis – šantėmis, kurias atlikdami vaikinai ne tik dainuoja, bet ir atkartoja darbo burlaivyje judesius.

Ceremonijoje laukiami ir garbūs jūrų kapitonai, dalis kurių pirmąjį jūrinį krikštą gavo būtent „Meridiano“ denyje, kai šis dar plaukiojo jūromis ir lankė Europos, Afrikos uostus. Iš viso per 20 burlaivio plaukiojimo metų nuo 1948-ųjų iki 1968-ųjų jame jūrinės praktikos sėmėsi per 1000 laivavedžių.

Įprasminant laivo istorinę vertę ir reikšmę visos Europos jūriniam paveldui, „Meridianas“ bei jo išsaugojimu besirūpinanti viešoji įstaiga šių metų kovą buvo priimti į Europos jūrinio paveldo asociaciją (EMH).

Pasak burlaivio atstatymą prieš septynerius metus inicijavusio ir tolesniu jo likimu besirūpinančio Klaipėdos verslininko, uostininko, „Meridiano“ vadovo Aloyzo Kuzmarskio, tapus šios tarptautinės organizacijos dalimi tikimasi atrasti bendraminčių, pasisemti patirties, kuri į Klaipėdą atneštų teigiamų pokyčių puoselėjant, išsaugant jūrinį paveldą.

Šiemetinė burių pakėlimo ceremonija yra jubiliejinio dešimtojo Klaipėdos laivų parado renginių dalis. Danės upėje ties „Meridianu“ vyks Klaipėdos irklavimo centro rengiamos baidarių ir kanojų jaunių pirmenybės, o iš karto po burių pakėlimo Danės upe nuo Klaipėdos irklavimo centro pro „Meridianą“ „Žvejo“ paminklo link pajudės Upės laivelių paradas. Be to, tą pačią dieną vyks Gatvės muzikos diena. Muzika iki pat vėlyvo vakaro skambės ir skvere šalia „Meridiano“.

0 0 vote
Article Rating
Žymos
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close
Close